Новини


Дослідження якості життя в Слобожанській громаді

У рамках програми DOBRE Фонд Розвитку Місцевої демократії за погодженням з Global Communites має намір провести в Слобожанській об’єднаній територіальній громаді дослідження умов життя та якості громадських послуг.

У Слобожанській селищній раді відбулась робоча зустріч представників програми DOBRE Роберта Жарковського та Олексія Пасічника з активом громади, працівниками селищної ради.

C:\Users\User\Desktop\фото\Немці и поляки 05.03.2018 р\DSC_0078.JPG

Експерт програми DOBRE проінформував присутніх на зустрічі про надання громаді підтримки та покриття витрат на проведення дослідження та подальший контроль його реалізації відповідно до отриманих результатів.

Рисунок 7

Програма DOBRE спрямовує технічну та фінансову допомогу на місцевий рівень, зокрема, створюючи умови для нових ОТГ, навчає краще управляти ресурсами, стимулювати місцеву економіку та підвищувати залученість громадян.

C:\Users\User\Desktop\фото\Немці и поляки 05.03.2018 р\DSC_0068.JPG

Адреси для майже 400 анкет будуть вибрані випадково. Аналіз їх покаже, які саме важливі питання найбільше турбують людей, наскільки дієва влада та чи наближені послуги до людей та ін.

Рисунок 8

Визначивши нагальні питання, легше буде скоригувати дії, щоб досягти позитивного результату в їх вирішенні.

До того ж це дослідження – важливий та найефективніший шлях комунікації з жителями, адже анкети будуть анонімні.

Експерти ознайомили присутніх із результатами анкетування в Софіївській ОТГ, які дещо здивували навіть керівників цієї громади, що ще раз підтверджує, що саме такий шлях спілкування найбільш відкритий. Що стосується цієї громади, одним із найважливіших для людей є підтримка бізнесу, забезпечення робочими місцями. Насправді люди дуже хочуть працювати, треба їх лише навчити як це робити.

Рисунок 6

Організацією дослідження в Слобожанській ОТГ буде займатись польсько-українська команда фахівців Фонду Розвитку Місцевої демократії – Роберт Жарковський та Олексій Пасічник.

«Україна пройде І етап реформи – об’єднання громад, і за ним послідує ІІ етап – удосконалення послуг, які будуть надаватись людям. Бо головний результат реформи децентралізації має бути – максимально комфортне життя людей, їх активна участь у житті громади. Для цього буде введене електронне врядування та електронний документообіг, щоб людям було зручно оформляти всі документи без паперових копій та цілих тек паперів, та інші заходи, про які ми будемо говорити на наступних зустрічах, – наголосили експерти, які презентували це дослідження».

05.03.2018