Новини


Слобожанську громаду відвідала заступниця міністра внутрішніх справ України

2 листопада 2023 року Слобожанську громаду з офіційним візитом відвідала заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко. На робочій зустрічі були присутні: Іван Камінський – селищний голова; Юрій Яндульський – начальник Дніпровської районної військової адміністрації; Людмила Лагода – секретар селищної ради (виконкому); Віктор Візир – заступник начальника гуманітарного відділу. Як зазначила заступниця міністра, Слобожанська громада стала однією з перших в Україні, яка взяла участь у проєкті зі створення безпеки освітнього середовища.

Рисунок 1

Метою зустрічі стало обговорення нагальних питань безпеки освітнього середовища в громаді, створення паспорту безпеки закладів освіти, можливих пропозицій у проєкті для його подальшого вдосконалення та розвитку на рівні державного законодавства. Заступниця міністра також відвідала два навчальних заклади громади для наочного ознайомлення зі створеними в них класами безпеки та загальним забезпеченням необхідними безпековими складовими.

Рисунок 2

Рисунок 3

Рисунок 4

Під час зустрічі Катерина Павліченко наголосила, що клас безпеки сьогодні – це не тільки приміщення. А насамперед, інформаційні матеріали, наочні стенди від ДСНС, необхідні макети вибухонебезпечних предметів, протимінної та протипожежної безпеки, цивільного захисту, муляжі видів зброї, захисні костюми тощо. Саме тоді клас безпеки буде працювати комплексно: інформативно, наочно та інтерактивно. Адже найголовніше у вирішенні питання безпеки в освітньому середовищі – це безпека дітей і формування у них моделі правильної поведінки та навичок, корисних у надзвичайних ситуаціях.

Як підкреслив Іван Камінський, громада систематично проводить роботу у цьому напрямку. Так, було виділено кошти з місцевого бюджету на облаштування кожного з класів безпеки у навчальних закладах: Слобожанській початковій школі та ліцеях Слобожанського, Степового, Балівки, Партизанського та Олександрівки. Продовжуючи тему, Віктор Візир додав, що спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі – це, насамперед, менеджер. Важливо, що класи безпеки демонструють взаємодію з ДСНС, волонтерами-активістами, ювенальною превенцією, патрульною поліцією. Мають чіткі графіки проведення занять, як теоретичних, так і практично-ігрових. Однак одна з проблем, яка наразі залишається, – це відсутність укриттів, що мають відповідати певним вимогам.

На прикладі Слобожанської початкової школи (директорка Валентина Полупанова) та Слобожанського ліцею (директорка Лариса Невесела) були наочно продемонстровані класи безпеки, облаштовані усім необхідним за вимогами проєкту, та загальна система безпекового середовища освітнього простору.

Рисунок 5

Рисунок 6

Рисунок 7

Рисунок 8

Рисунок 9

Рисунок 10

Рисунок 11

«Ми продовжуємо спостерігати та аналізувати, як розвивається проєкт зі створення безпеки освітнього середовища на місцях, – підбила підсумок робочої зустрічі Катерина Павліченко. – Можливо, завдяки нашим спільним зусиллям, він переросте в щось значно більше».

Заступниця міністра внутрішніх справ України подякувала представникам Слобожанської громади за досягнення у проєкті та обмін думками щодо його подальшого вдосконалення.

Рисунок 12

03.11.2023