Новини


До завершення етапу подання проектів в рамках Бюджету участі залишилося 6 днів

Бюджет участі сприяє налагодженню тісної комунікації місцевої влади з громадськістю, підвищенню відповідальності за спільно прийняті рішення, зацікавленості у відкритості та прозорості освоєння коштів бюджету територіальної громади.

На сьогодні відомі успішні практики інших громад щодо впровадження спільних проектів, із залученням як коштів бюджету громади, так і самих мешканців. Як показують результати таких практик, значно зростає громадський контроль за ефективним використанням і збереженням комунального майна, мешканці починають берегти майно придбане за власні кошти.

Літній кінотеатр, телевізійна студія, естетичне облаштування шкіл, та прибудинкових територій населених пунктів громади, заходи з охорони навколишнього середовища – це ті проекти, які користувалися популярністю серед мешканців громади у рамках впровадження Бюджеті участі у 2018 році. На даний час вони знаходяться на різних стадіях реалізації й повинні бути завершені до кінця цього року.

Рисунок 1

Основною метою навчального тренінгу «Бюджет участі Слобожанської ОТГ у 2019 році», який відбувся 04 червня п.р., було ознайомлення потенційних авторів з особливостями та етапами впровадження Бюджету участі в нашій громаді цього року, вимогами та правилами підготовки й реєстрація проектів в електронній системі «Громадський проект».

Спікерами цього тренінгу були заступник селищного голови, голова Координаційної ради з впровадження Бюджету участі Світлана Вусик, начальник відділу економічного розвитку та інвестицій, секретар Координаційної ради з впровадження Бюджету участі Людмила Микитьон та головний спеціаліст цього відділу (проектний менеджер), модератор електронної системи «Громадський проект» Юрій Мельник.

Рисунок 2

Під час тренінгу автори проекту мали нагоду звернутися до спікерів з конкретними запитаннями, що стосувались їх проектів та отримати на них відповіді. Крім того, учасники тренінгу обговорили особливості голосування в електронному та паперовому вигляді, оскільки в сільській місцевості не надто поширена електронна комунікація (для порівняння: у м. Львові в 2018 році 80% учасників голосування скористалися електронним сервісами через BankID).

Спікери наголосили на низькій активності мешканців громади в частині подання власних проектів. Так, на дату проведення тренінгу було подано лише 3 проекти. Наприкінці всі учасники висловили сподівання, що даний захід допоможе авторам остаточно визначитись з тематикою проекту та якісно їх підготувати.

Показово, що після проведення тренінгу кількість проектів зросла до 14 за такими тематиками: освіта – 5 (36%), благоустрій – 5 (36%), охорона здоров’я – 2 (14), спорт – 1 (7%), культура – 1 (7%).

Рисунок 3

Нагадаємо, що до кінця етапу подання проектів залишається 6 днів, тобто до 24.00 години 13 червня п.р., включно.

З документами та презентаціями впровадження Бюджету участі в Слобожанській ОТГ, можна ознайомитися на офіційному сайті Слобожанської селищної ради (http://slobozhanska.gromada.site/) в розділі «Бюджет / Бюджет участі / Допомога».

У розділі «Контакти» системи «Громадський проект» розміщені телефони та електронна адреса контактної особи з реалізації Бюджету участі.

Тож, якщо Ви маєте креативну та цікаву ідею, втілюємо її разом, адже, Бюджет участі – це реальний шанс для кожного реалізувати свій проект та зробити вагомий вклад у розвиток рідної громади.

ХОЧЕШ ЗМІН – ДІЙ СЬОГОДНІ!

08.06.2019