Новини


ГРАНТИ НА ВПРОВАДЖЕННЯ МІСЦЕВИХ ІНІЦІАТИВ

ГРАНТИ НА ВПРОВАДЖЕННЯ МІСЦЕВИХ ІНІЦІАТИВ

ТА ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

Проект USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку в Україні» («Агросільрозвиток»), що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк», запрошує подавати заявки на одержання грантів з впровадження місцевих ініціатив та інвестиційних проектів в об’єднаних територіальних громадах.

За даною програмою гранти надаються:

малим та середнім підприємствам (МСП), що виробляють сільськогосподарську продукцію;

МСП і сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам в агропромисловому комплексі (переробка, логістика, продаж, інше);

громадським організаціям;

комунальним підприємствам.

У рамках цієї грантової програми, проект «Агросільрозвиток», планує підтримати ініціативи з розвитку інвестиційних проектів у сферах:

розвиток несільськогосподарського бізнесу, в тому числі вдосконалення надання комунально-побутових послуг (як приклад, розвиток туризму і гостинності, поводження із твердими побутовими відходами, швейні майстерні тощо).

розвиток аграрної маркетингової інфраструктури (як приклад, створення та/або оновлення потужностей для переробки місцевої сільськогосподарської продукції, виробництва місцевих продуктів харчування, створення та управління оптово-роздрібними та локальними ринками для збуту місцевої сільськогосподарської продукції, переробка відходів сільського господарства (зокрема, переробка відходів на тваринницьких фермах і комплексах) тощо).

впровадження енергоефективних технологій на території ОТГ (як приклад, розвиток зеленої енергетики, виготовлення альтернативного палива (пілети, брикети), застосування новітніх технологій (автоматизація виробництва, контроль використання ресурсів, інше).

Можливими напрямками отримання фінансування від проекту «Агросільрозвиток» у рамках цієї програми можуть бути:

закупівля нового обладнання (сума спільного фінансування з боку грантоотримувачів для придбання нового обладнання повинна становити щонайменше 30% від загальної суми проекту);

проектування, розробка документації; проведення інженерних вишукувань;

залучення експертів, консультантів, проведення досліджень, навчань, а також розробка інформаційно-комунікаційних рішень;

впровадження нових IT-технологій;

інформаційні та публічні заходи тощо.

Останній термін подання заявок на отримання грантів – 28 грудня 2018 року.

Ознайомитись з повною інформацію щодо отримання грантів можливо за посиланням:

http://dia.dp.gov.ua/granti-na-vprovadzhennya-miscevix-iniciativ-ta-investicijnix-proektiv-v-obyednanix-teritorialnix-gromadax/

Дуже радимо переглянути відеозапис семінару з підготовки заявок за цим конкурсом: https://www.youtube.com/watch?v=RO2DxbtCruc&feature=youtu.be.

Якщо матимете додаткові запитання, краще задайте їх спеціалістам за електронною адресою, що вказана в умовах конкурсу: grants@ukraineards.com 

Звертаємо Вашу увагу, що Ваш проект повинен сприяти розвитку території громади та покращенню рівня життя сільських жителів шляхом розвитку аграрного та несільськогосподарського бізнесу.

На території Слобожанської ОТГ є сільгосппідприємства, фермери, підприємці та одноосібники, які виробляють сільськогосподарську продукцію, ГО, комунальні підприємства, що зацікавлені в отриманні грантової допомоги.

Але, перед тим, як подавати концепцію проекту, подумайте над такими запитаннями:
1. Чи покращить Ваш проект добробут сільських громад?

2. Чи залучатимуться до співпраці домогосподарства?

3. Чи будуть створені нові робочі місця? 

4. Чи здійснюватиметься підтримка самозайнятих людей?

5. Які фінансові та технічні можливості допоможуть Вам успішно впровадити запропонований Вами проект?

6. Чи є Ваш проект достатньо обґрунтованим економічно? На скільки він життєздатний після завершення коштів гранту?

7. Як далі розвиватиметься Ваша ідея?

Якщо Ви маєте аргументовані відповіді на всі ці запитання, Ви можете взяти участь у конкурсі.

Докладні умови конкурсу за посиланням:

https://www.prostir.ua/…

До Вашої уваги три найтиповіші помилки, що траплялися у заявках та поради, як підвищити шанс на отримання гранту:

1.Недотримання технічних критеріїв. Уважно ознайомтеся із вимогами до потенційних учасників та до оформлення заявки. Зверніть увагу на цілі проекту та дозволені типи витрат, часові рамки.

2. Відсутність приєднаних документів. Перш ніж натиснути кнопку «Відправити», ще раз переконайтеся, що ви додали до листа всі документи, які мали намір надіслати.

3. Відсутність економічного обґрунтування. Значну перевагу грантовим заявкам дає наявність економічних показників, що демонструють економічну доцільність майбутньої інвестиції і сталість змін. Щоб підвищити шанси Вашої заявки, обов’язково включіть до своєї пропозиції економічні розрахунки, кількість новостворених робочих місць, вплив на економічну ситуацію у громаді тощо.

Бажаємо успіху.

Відділ з питань економічного

розвитку та інвестицій виконавчого

комітету Слобожанської селищної ради

06.06.2018