Новини


Петриківка очима слобожанців та іноземних гостей

Група слобожанців, серед яких – активні члени Молодіжного центру «СМАРТ» разом із іноземними друзями, волонтерами з Туреччини, побували в Петриківці. Наших гостей дуже зацікавила можливість дізнатися та навіть доторкнутися до українського народного малярства, що внесене до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

C:\Users\jornyak\Desktop\петрп.png

Група завітала до Петриківського музею етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва – унікальної в своєму роді пам’ятки, завдяки якій про селище Петриківку дізналися в усьому світі.

До уваги відвідувачів представлена широка експозиція предметів і виробів народного промислу, а також полотен з петриківським розписом, які є кращими зразками народного живопису.

Дуже захоплюючим гостям музею видався майстер-клас із петриківського розпису.

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0087.JPG

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0098.JPG

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0097.JPG

Петриківка – це селище з давньою історією та козацькими традиціями, яке заснував останній отаман Запорізької Січі Петро Калнишевський. Мешканці населеного пункту будували світлі глиняні хати, декоруючи їх кольоровим ліпленням з глини і барвистими візерунками. Вшановуючи ці народні традиції, в радянські часи за ініціативи місцевого художника Федора Панка в селі створили творче об’єднання, а трохи пізніше і фабрику «Дружба», де працювали десятки визнаних майстрів. Багато предметів, створених в ті часи, включені до фондів Петриківського музею, відкритого в грудні 2010 року. Так, на сьогоднішній день в музеї експонуються 2,5 тисячі музейних об’єктів. Особливу цінність являють собою вироби народних майстрів петриківського декоративного розпису Федора Панка, Андрія Пікуша.

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0109.JPG

Наступною зупинкою нашої екскурсійної групи був туристичний комплекс «Галушківка» - унікальне місце, що відтворює стародавній побут наших предків.

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0133.JPG

Козацький хутір «Галушківка» ви не знайдете на карті. Це імпровізоване козацьке поселення, розташоване на території села Гречане Петриківського району Дніпропетровської області. Історія хутору Козацький хутір «Галушківка» – це великий етнографічний центр, заснований на місці колишніх поселень запорізьких козаків.

На хуторі відтворено козацький побут, житло, господарські споруди. Особливу атмосферу створюють деталі інтер'єру та екстер'єру.

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0147.JPG

В одній із садиб є етнографічний музей, що складається з двох великих експозицій: Музей сільського побуту 19 століття. Музей Хреста. Останній є унікальним у своєму роді і єдиним в Україні. Цей музей був заснований на початку 2000-х, його експонати – зібрання приватних колекцій, а також сотні знайдених під час археологічних розкопок хрестів. Загальне число натільних, настінних і настільних хрестів становить 2000 одиниць, зібраних в 15 областях України.

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0138.JPG

У садибі можна покататися на конях, спробувати пускати стріли з арбалету та скуштувати традиційну козацьку їжу: борщ, вареники, куліш, узвар.

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0088.JPG

C:\Users\jornyak\Desktop\Фото лето2019\екскурсия Петриківка\DSC_0085.JPG

C:\Users\jornyak\Desktop\петриків.jpg

15.08.2019