Новини


У Дніпропетровській ОДА відбувся перший Всеукраїнський форум з децентралізації

У Дніпропетровській облдержадміністрації відбувся масштабний форум «Децентралізація – трансформація сучасної України». Успішні проекти, набиті «шишки», найближчі перспективи – про одну з головних реформ країни вітчизняні та зарубіжні експерти говорили протягом двох днів.

https://adm.dp.gov.ua/storage/app/uploads/public/5bd/33d/2aa/5bd33d2aa2eed293155012.jpg

«Децентралізаційний форум – це яскравий приклад того, що Дніпропетровщина – один із лідерів проведення реформ – місцевого самоврядування, медицини, освіти. Тут працює одна з найбільш професійних і налаштованих на позитивні зміни команд, - зазначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода. – На сьогодні децентралізація – серед пріоритетів роботи Уряду. Дуже важливо обговорити не тільки її результати, а й визначити основні пріоритети на найближчі роки».

Z:\Відділ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ\43555412_713011909065024_6315519434744135680_n.jpg

Він додав, що нині важливо розробити «дорожню карту» подальшого впровадження реформи. На думку першого заступника міністра, саме Дніпропетровщина може показати зразковий план дій, який стане взірцем для інших регіонів.

«Децентралізація, ініційована Президентом України Петром Порошенком, змінила країну. Мешканці Дніпропетровщини відчули це на собі. Такого розвитку інфраструктури область не знала за всі роки незалежності країни. Нові дитсадки, відремонтовані дороги, реконструйовані школи та лікарні – за останні три роки в регіоні втілили проекти, про які люди мріяли десятиліттями. Про найкращі з них громади розказали під час форуму», – зазначив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко.

У Дніпропетровській ОДА розпочався форум з децентралізації

Основна тема першого дня форуму – досягнення та перспективи реформи місцевого самоврядування.

«Ми пишаємося, що такий форум відбувається саме на Дніпропетровщині. Хочемо на практиці показати, що зміни можливі при грамотних та відповідальних керівниках на місцях, – поділився радник голови Дніпропетровської ОДА Юрій Голик. – В майбутньому хочемо ще поглибити децентралізацію. Образно кажучи, кожен має добре знати ім’я керівника громади, в якій мешкає, та погано пам’ятати ім’я Прем’єр-міністра. Адже за те, що відбувається на конкретній території, мають відповідати, в першу чергу, люди, які там мешкають».

Приїхали и представники міжнародних організацій, які підтримують Дніпропетровщину

На форум з’їхалися голови громад, науковці, підприємці. А ще – представники міжнародних організацій, які підтримують Дніпропетровщину у впровадженні децентралізації.

«Децентралізація проводиться, аби радикально поліпшити життя кожного громадянина. Зараз ми відчуваємо, що ця реформа незворотна. Програма «U-LEAD з Європою», яка фінансується платниками податків ЄС, і далі сприятиме реформі в Україні. Всі складнощі, з якими ви зараз стикаєтесь – переборні, потрібно лише продовжувати роботу в напрямі децентралізації повноважень та відповідальності», – зазначив перший секретар Посольства Швеції, керівник Програми «U-LEAD з Європою» від Sida Камеран Худур.

Форум зібрав у Дніпропетровській ОДА повний зал

Під час зустрічі своїми думками про реформу та найкращим досвідом ділитимуться кілька десятків спікерів. Серед них – експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Андреас Умланд.

«Процес децентралізації робить Україну все більше схожою на мою рідну Німеччину. Я зі східно-німецької землі Тюрінгія, де зараз все ще проводиться децентралізація. Дуже схожий процес на той, що проходить в Україні. Можна тільки сподіватися, що цей процес буде динамічним і в майбутньому», – сказав Андреас Умланд.

Форум з децентралізації тривав два дні. В суботу учасники говорили про енергоефективність, е-урядування, технічну допомогу громадам.

29.10.2018