Новини


Соціальні служби стають ближчими до людей

Реалізація державної політики з питань соціального захисту

населення та захисту прав дітей в межах єдиного соціального простору та за принципом єдиного вікна на території Слобожанській ОТГ

C:\Users\PCUser\Desktop\Презентація 13.06.2018\Emblema-tsentriv.jpg

На сучасному етапі розвитку українського суспільства надання якісних соціальних послуг дітям та сім’ям, посилення їх соціально-правового захисту є одним з пріоритетних напрямків здійснення державної соціальної політики.

Відповідно до наказу Мінсоцполітики від 21.06.2017 №1030 «Про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо надання послуг з соціальної підтримки населення» зі змінами і доповненнями згідно з наказом Мінсоцполітики від 13.09.2017 №1457 на території Слобожанської селищної ради здійснюється впровадження моделі адміністрування надання соціальних послуг із соціальної підтримки населенню мешканцям Слобожанської ОТГ. Слобожанська об’єднана територіальна  громада Дніпровського району Дніпропетровської області включена до загальноукраїнського списку громад для впровадження Моделі. В рамках пілотного проекту, щодо діяльності ОТГ у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей, робота спрямована на створення базового рівня типової моделі організації об’єднаними територіальними громадами виконання своїх повноважень з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей в межах єдиного соціального простору та за принципом "єдиного вікна".

Рисунок 16

Соціальний захист громадян похилого віку, інвалідів, переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення з боку держави полягає у наданні: соціально-побутових послуг, які спрямовані на підтримання їх життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя у суспільстві, послуг з соціальної підтримки населення (державні допомоги, компенсації, пільги, субсидії, тощо); соціальних послуг у сфері соціального захисту прав та інтересів дітей, дітей позбавлених батьківських прав, дітей-сиріт, та дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.

З метою забезпечення виконання повноважень у сфері соціального захисту населення і захисту прав дітей, з 01 серпня 2017 року у Слобожанській ОТГ створені відділ соціального захисту населення та служба у справах дітей. Затверджені Положення про відділ соціального захисту населення та службу у справах дітей.

20 вересня 2017 року на засіданні виконавчого комітету Слобожанської селищної ради прийнято рішення «Про запровадження моделі адміністрування надання соціальних послуг із соціальної підтримки населенню Слобожанської ОТГ», яким затверджено Дорожню карту з впровадження Моделі, перелік індикаторів досягнення цілей з впровадження Моделі, перелік послуг із соціальної підтримки населення, що надаються мешканцям Слобожанської ОТГ. Досвід роботи показав, що необхідно внести корективи до плану дій щодо наближення надання соціальних послуг до мешканців громади. Тому у 2018 році була переглянута Дорожня карта та у квітні 2018 року на засіданні сесії була затверджена оновлена Дорожня карта.

Рішенням сесії від 28.09.2017 р. № 1019/23 VІІ затверджені укладені Угоди про взаємодію зі структурними підрозділами Дніпровської райдержадміністрації:

-між Слобожанською селищною територіальною громадою та управлінням соціального захисту населення Дніпровської районної державної адміністрації в сфері надання послуг із соціальної підтримки населення;

-між службою у справах дітей Дніпровської районної державної адміністрації та службою у справах дітей Слобожанської селищної ради з питань соціального захисту дітей.

Ріщенням виконкому від 15.11.2017 № 513 створено мультидисциплінарну команду при службі у справах дітей Слобожанської селищної ради у складі: фахівець із соціальної роботи, працівник служби у справах дітей, дільничний лікар, соціальний педагог загальноосвітнього навчального закладу, психолог, дільничний інспектор національної поліції.

З метою забезпечення громадян похилого віку, інвалідів, переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення різними видами соціально-побутових послуг, які спрямовані на підтримання їх життєдіяльності, соціальної активності та повноцінного життя у суспільстві рішенням сесії селищної ради від 11.08. 2016р. № 438-13/VII було створено КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради».

На сьогоднішній день соціальну інфраструктуру Слобожанської ОТГ представляють:

- КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради.

- Відділ соціального захисту населення.

- Служба у справах дітей.

\\VSZN-1\Documents\ФОТКИ\DSC_0539.JPG

Спеціалісти відділу соціального захисту населення, служби у справах дітей та фахівці комунального закладу «Милосердя Слобожанської селищної ради» тісно співпрацюють з іншими установами, відділами виконкому селищної ради та районними організаціями. Проводяться спільні тренінги, співбесіди та інші заходи.

Під час таких зустрічей напрацьовуються спільні плани щодо подальшої роботи в покращенні надання соціальних послуг населенню та виявленню сімей і осіб, які потрапили в складні життєві обставини

Протягом 2017 року прийом громадян з питань надання різних видів державних допомог, пільг, компенсацій та субсидій здійснювався спочатку відділом соціально-гуманітарної політики виконавчого комітету Слобожанської селищної ради (січень-березень), потім – Центром надання адміністративних послуг виконавчого комітету Слобожанської селищної ради (квітень-липень).

З 01 серпня 2017 року у Слобожанській ОТГ створено відділ соціального захисту населення. Відділ забезпечує соціальний захист громадян, в тому числі і сім’ям з дітьми, шляхом надання державних соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Державні допомоги надаються в основному найменш соціально-незахищеним верствам населення (дітям-інвалідам, одиноким матерям, багатодітним сім’ям, опікунам, дітям-сиротам, малозабезпеченим, вагітним жінкам, сім’ям, де виховуються діти віком до 18 років).

Спеціалісти відділу соціального захисту населення ОТГ:

-Проводять співбесіду з питань соціального захисту населення.

-Консультують з питань надання державних допомог, пільг, субсидій та компенсацій.

-Допомагають особі у зборі документів та заповненні необхідних бланків заяв та декларацій.

-Надають запити до різних підприємств, установ та організацій.

-Здійснюють прийом документів

-Реєструють прийняті заяви у відповідному журналі та видають отримувачу на руки відривний талон.

-Ведуть журнал особистого прийому громадян.

-Здійснюють перевірку відомостей, наведених у заяві та декларації.

-Проводять звірку із сформованою базою отримувачів та, у разі необхідності, вносять зміни.

-Готують документи до передачі до УСЗН (формують особові справи).

-Передають особові справи до УСЗН з реєстрами передавання документів (одночасно до УСЗН надсилається електронний формат цього реєстру).

-Обробляють відпрацьовані УСЗН реєстри, в яких зазначається результат розгляду заяв отримувачів (термін надання, призначена сума, причина відмови та інше).

-Повідомляють заявника про прийняте рішення УСЗН.

-Видають повідомлення про результати розгляду заяв.

Відділ тісно співпрацює зі Степнянським старостинським округом у с. Степове. У старостаті створено віддалене робоче місце, де прийом документів здійснює фахівець соціальної роботи та надання соціальних послуг.

З вересня 2017 року змінено порядок передачі прийнятих заяв та документів до районного управління соціального захисту населення. Відтепер прийняті у повному комплекті документи передаються до управління протягом 24 годин, а не раз у тиждень як було раніше. Налагоджено обмін електронними реєстрами передачі особових справ до управління. Впроваджено надання в електронному вигляді результатів розгляду прийнятих заяв на надання соціальних допомог (призначена сума, періоди призначення, причини відмови, та інше).

За 2017 рік всього прийнято та зареєстровано 1176 заяв на призначення 1337 державних допомог, на вирішення права на призначення субсидії - 745. Протягом 2017 року звернулося 6768 мешканців Слобожанської ОТГ, які отримали першу інформацію з питань надання соціальної допомоги, субсидії і соціальних послуг та процедури їх призначення (хто має право на призначення допомоги, які документи потрібно подати, куди потрібно звернутися з того чи іншого питання, де одержати певну довідку, консультацію тощо), отримали інформацію про стан розгляду раніше поданої заяви на призначення допомоги, субсидії.

У 2017 році було видано 2476 повідомлень про призначення, перерахунок соціальних допомог (субсидій); 1984 довідки щодо фактичного проживання на території Слобожанської ОТГ.

За 2018 рік, станом на 01.07.2018 року, прийнято 434 заяви на призначення 490 державних соціальних виплат та компенсацій, на субсидію - 870 заяв. Надано консультацій 3059 громадянам громади. Видано 949 повідомлень про результати розгляду наданих заяв. Особам, які не зареєстровані, але фактично проживають на території громади видано 294 довідки про фактичне місце проживання.

Також, одним із досягнень спеціалістів соціального захисту громади є ініціативно створені власні бази – осіб з інвалідністю та багатодітних сімей, з повною інформацією для надання допомоги, база копій стандартних довідок; сформована електронна база усіх отримувачів допомог та призначених виплат — це ті механізми, які вдалося створити менше, ніж за рік. Які вже підтвердили свою ефективність.

З лютого 2018 року здійснюються сумісні виїзди спеціалістів служби у справах дітей, відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Слобожанської селищної ради та фахівців КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради» до мешканців житлового масиву Молодіжний (II відділення смт Слобожанське) та до старостинського округу с. Степове щодо прийому громадян і надання послуг за місцем проживання заявників.

\\VSZN-1\Documents\ФОТКИ\фото общие\20180516_115209.jpg

На виїзних прийомах:

-здійснюється безпосередньо прийом документів від мешканців на призначення субсидій при оплаті житлово-комунальних послуг, на придбання скрапленого газу, твердого пічного побутового палива, державних допомог та пільг, надаються консультації та роз’яснення щодо права на їх призначення;

-

Рисунок 2

-надаються безкоштовні перукарські послуги громадянам пільгових категорій;

-надається допомога з наявного банку одягу малозабезпеченим громадянам, багатодітним сім’ям та переміщеним особам;

C:\Users\PCUser\Desktop\20180425_100902.jpg

-провадяться рейди по сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, провадиться профілактична робота щодо запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, перевіряються умови проживання дітей та виконання батьками своїх батьківських обов’язків.

З лютого по червень 2018 року проведено 9 виїзних прийомів, на яких надано соціальних послуг 109 мешканцям громади.

З 25 квітня 2018 року започатковано наближення медичних послуг до населення Слобожанської територіальної громади, а саме для мешканців житлового масиву Молодіжний (2-ге відділення смт Слобожанське). Кожну середу здійснюється прийом мешканців сімейним лікарем Слобожанської амбулаторії ЗПСМ.

\\VSZN-1\Documents\ФОТКИ\виїзд 25.04.18\20180425_102243.jpg

Основними завданнями роботи комунального закладу «Милосердя Слобожанської селищної ради» є: вчасне виявлення, забезпечення та надання соціальних послуг громадянам, які знаходяться в складних життєвих обставинах та потребують допомоги, на основі індивідуального та комплексного підходів до кожного підопічного, забезпечення якісного надання соціальних послуг, формування та підтримка в актуальному стані електронної бази даних громадян, які згідно чинного законодавства мають право на пільги (інваліди війни, учасники бойових дій, учасники війни, «діти війни», учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, багатодітні родини, учасники АТО, члени сімей загиблих) та окремо сформовано базу переміщених осіб з зони проведення антитерористичної операції на сході України. Як у 2017 році так і в 2018 було сформовано список ювілярів, яким у поточному році виповнюється ювілейний рік народження (75,80,85,90 і старше).

Одним з етапів процесу соціального обслуговування інвалідів є санаторно-курортне лікування.

Для забезпечення осіб пільгових категорій та інвалідів загального захворювання санаторно-курортним лікуванням було організовано опитування осіб, які перебували на обліку в управлінні соціального захисту населення Дніпровської райдержадміністрації (56 осіб) щодо термінів оздоровлення, підготовлено відповідні пропозиції та надано до селищної ради для придбання санаторно-курортних путівок. В 2017 році відповідно до Програми соціального захисту населення виконкомом Слобожанської селищної ради придбано 33 санаторно-курортні путівки до ТОВ «Санаторій «Курорт Орлівщина» (в минулому санаторій «Новомосковський») за 7 напрямками лікування та оздоровлено протягом року:

-інвалідів війни та учасників бойових дій – 5;

-учасників війни – 3;

-інвалідів загального захворювання – 25, що склало 62 відсотки від загальної кількості осіб, які мали право на оздоровлення в поточному році. П’ять осіб з числа потребуючих оздоровлення отримали путівки через управління соціального захисту населення.

В 2018 році КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради» придбано 28 санаторно-курортних путівки на суму 196,5 тис. грн. З початку року вже оздоровлено 7 осіб з числа потребуючих.

\\VSZN-1\Documents\ФОТКИ\виїзд 25.04.18\20180425_105513.jpg

Одним з основних завдань комунального закладу є: забезпечення соціально-побутового патронату підопічних (догляд вдома). На обслуговуванні у соціального робітника перебуває чотири особи похилого віку, одиноко проживаючі.

Через комунальний заклад 258 осіб (учасники АТО, переміщені особи, ювіляри, інваліди загального захворювання до 35 років та діти-інваліди, волонтери) отримали матеріальну допомогу. Фахівцями з соціальної роботи та надання соціальних послуг було оформлено та передано 685 пакетів на виплату матеріальної допомоги через виконавчий комітет селищної ради та за клопотаннями районних депутатів пакети документів на учасників війни в Афганістані та на території інших держав, ліквідаторів та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, учасникам другої світової війни, членам сімей загиблих, учасникам АТО, ювілярам та іншим пільговим категоріям, та особам, які того потребують.

\\VSZN-1\Documents\ФОТКИ\фото общие\20180517_104809.jpg

У рамках проведення роботи щодо удосконалення надання соціальної допомоги людям похилого віку та інвалідам, особам, які потрапили в складні життєві обставини було прийняте рішення про збільшення штатної чисельності комунального закладу з метою створення денного відділення для осіб похилого віку та інвалідів. В серпні місяці 2017 року було урочисто відкрито денне відділення КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради».

Для відвідувачів денного відділення та осіб пільгових категорій забезпечено надання безкоштовних перукарських послуг. З травня місяця 2017 року перукарем було надано 158 послуг як безпосередньо в денному відділенні так і на дому, для осіб, які обмежені в русі.

Рисунок 13

Створено групи за інтересами: «Сам умію і тебе навчу» (рукоділля), «Поезія та спів», «Шахи та шашки».

Рисунок 14

Спільно з Комунальним закладом «Спорт для всіх» для відвідувачів денного відділення організовано заняття в тренажерному залі та фізкультурні вправи на свіжому повітрі. Також наприкінці року (з жовтня місяця) було організовано на громадських засадах заняття з пілатесу, які дуже припали до душі нашим відвідувачам. На заняттях з рукоділля люди похилого віку плетуть килимки, в’яжуть для мобільних телефонів чохли, виготовляють ляльок мотанок та інше. В 2017 році було організовано прийом речей від громадян для наповнення «банку одягу» для малозабезпечених громадян, переміщених осіб з зони проведення АТО та інших. Комунальний заклад «Милосердя Слобожанської селищної ради» в 2017 році став учасником міжнародного форуму «Ярмарок добросусідства».

Для відвідувачів денного відділення в 2018 році було організовано екскурсії до театрів, музеїв та Діарами «Битва за Дніпро».

Рисунок 15

Два фахівці з соціальної роботи та надання соціальних послуг КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради» проводять відповідну роботу з сім’ями які потрапили в складні життєві обставини, складаються акти з обстеження умов проживання родини, проводять оцінку потреб дитини та сім’ї. Під час відвідувань сімей СЖО надаються всі необхідні консультації та проводяться співбесіди, спрямовані на профілактику утриманських настроїв та нелегальної зайнятості. Протягом першого півріччя поточного року послуги соціального характеру отримали 163 сім’ї, в яких 135 дітей. Із 163 сімей надано послуги:

- 29 сім’ям з числа внутрішньо переміщених осіб з зони проведення АТО на сході України;

- 29 сімей/осіб з числа учасників АТО;

- 11 сімей де один чи декілька членів сім’ї мають інвалідність;

- 9 сімей опікунів;

- 2 особи з числа дітей сиріт;

- 50 осіб похилого віку.

В складних життєвих обставинах перебувають 16 сімей, з них 10 знаходяться під соціальним супроводом.

\\VSZN-1\Documents\ФОТКИ\фото общие\20180517_104819.jpg

Щодо впровадження в ОТГ моделі адміністрування надання послуг з соціальної підтримки за принципом «єдиного вікна», службою у справах дітей Слобожанської селищної ради протягом І півріччя 2018 року здійснено таку роботу:

- координується робота, яка ведеться з дітьми, що перебувають в складних життєвих обставинах;.

- постійно надається консультативна правова допомога мешканцям громади;

- проводяться профілактичні рейди;

- здійснюються профілактичні зустрічі з батьками для запобігання дитячій бездоглядності;

- з метою всебічного надання соціальних послуг дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та дітям, з сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, організована співпраця з усіма соціальними службами Слобожанської ОТГ.

Питання роботи всіх соціальних служб з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах є найбільш актуальним та складним. Найбільш частіше саме в цих сім’ях зумовлене ухилення або відсторонення батьків від виконання своїх обов’язків щодо дітей. Основні причини такої поведінки батьків є їх алкоголізм та наркоманія, безробіття, економічна нестабільність, злочинність, бідність. Сім’ї СЖО є джерелом «соціального сирітства».

Станом на 01.07.2018 р. на обліку служби знаходиться 29 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах. Постійно ведеться робота по виявленню дітей,які потребують соціально-правового захисту. З початку року спільно з відповідними службами району проведено 8 рейдових заходів «Діти вулиці».

З метою аналізу стану бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх, умов та причин поширення негативних явищ у підлітковому середовищі службою у справах дітей Слобожанської селищної ради спільно із Комунальним закладом «Милосердя Слобожанської селищної ради» був проведений профілактичний рейд на території с. Степове (Старостинський округ). Під час рейду з усіма батьками була проведена профілактично-роз’яснювальна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, попереджено про правову відповідальність, згідно чинного законодавства. Наголошено про створення сприятливих умов для виховання та розвитку дітей в родині.

Спільно з представниками СНВК №1, Комунального закладу «Милосердя Слобожанської селищної ради» проведені рейди по сім’ям, які опинились в складних життєвих обставинах та сім’ям, в яких було вчинено насильство. Під час рейдів перевірено умови проживання дітей та дотримання санітарних норм, температурного режиму. З батьками проведено профілактичні бесіди з питань запобігання вживання алкоголю. Надані консультації та роз’яснення щодо вимог Закону України «Про запобігання та протидії домашньому насильству».

Службою у справах дітей, спільно з КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради», службою у справах дітей Дніпровської райдержадміністрації, Дніпровським відділом поліції ГУНП в Дніпропетровській області проводяться систематичні обстеження умов проживання родин, які перебувають в складних життєвих обставинах з наступним вжиттям відповідних заходів.

Служба у справах дітей співпрацює із адміністрацією закладів малий груповий будиночок "Мій дім" та КЗ «Центр підтримки сімей та дітей «Добре вдома».

Рішенням сесії від 09.11.2017р. затверджена «Програма захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у Слобожанській селищній раді на 2018-2020 роки». Затверджені заходи щодо реалізації Програми. Загальний обсяг фінансування 52 860 грн. (1.надання матеріальної допомоги дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування 31 дитина 2. Надання матеріальної допомоги дітям-сиротам, та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років – 7 осіб)

Рішенням 28 сесії від 22.03.2018 року 3 1232-28/VІІ затверджено Положення про комісію з захисту прав дітей виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.

На виконання доручення управління соціального захисту населення Дніпровської райдержадміністрації служба у справах дітей Слобожанської селищної ради розпочала роботу щодо підбору та направлення у 2018 році дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування на оздоровлення до державних підприємств та оздоровчих закладів. Проведено роз’яснювальну роботу серед опікунів щодо отримання послуг пільгового оздоровлення дітей віком від 7 до 17 років, які мешкають на території Слобожанської ОТГ.

Спеціалістами служби у справах дітей проінформовано кожного опікуна та надано інформацію щодо оформлення пакету документів, який необхідний для взяття на облік дітей та здійснення оздоровлення за державні кошти.

Служба у справах дітей Слобожанської селищної ради інформує, що з 1-го лютого 2018 року, відповідно до Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» від 07.02.2007р. № 609-16, розпочато щорічну перевірку умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На даний момент на території Слобожанської об’єднаної територіальної громади мешкає:

- 10 дітей, позбавлених батьківського піклування;

- 6 дітей-сиріт;

- 5 дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 дитини- сироти, які зареєстровані у Слобожанській ОТГ, але тимчасово мешкають з опікунами за межами громади;

- 1 дитина-сирота, яка знаходиться на повному державному забезпеченні.

На території громади мешкає 14 осіб з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, яким уже виповнилось 18 років.

Під час здійснення обстеження умов проживання спеціалісти служби у справах дітей відповідають на актуальні питання опікунів. У зв’язку з посиленням відповідальності за несплату аліментів, багатьох опікунів цікавлять питання, які документи необхідні для звернення до суду з позовом про збільшення розміру аліментів та які необхідні документи для арешту майна боржника, який ухиляється від сплати аліментів.

Проводиться постійна робота мультидисциплінарної команди при службі у справах дітей Слобожанської селищної ради. Під час, яких розглядаються важливі питання соціального захисту дітей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На даний час соціальну підтримку чи захист дитини або сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, неможливо вирішити лише зусиллями спеціалістів служби у справах дітей, оскільки дуже часто потрібне втручання багатьох фахівців, які представляють різні сфери соціальної допомоги (поліція, лікарі, соціальні педагоги, психологи тощо).

Мультидисциплінарний підхід із надання соціальних послуг є інноваційним, що здійснюється шляхом запровадження комплексу соціальних послуг членами мультидисциплінарної команди, основним завданням, якої є якість та всебічність надання соціальних послуг.

Членами команди прийняте рішення щодо підтримки 8 сімей, які потребують допомоги і самостійно не можуть подолати складні життєві обставини. Окрему увагу приділили взаємодії між службою у справах дітей та закладами освіти, які розташовані на території Слобожанської об’єднаної територіальної громади.

C:\Users\PCUser\Desktop\1.jpg

Однією з найвищих соціальних цінностей держави є соціальний захист дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування

Виконавчий комітет Слобожанської селищної ради згідно постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2005 року № 823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку», наказу Міністерства соціальної політики України № 1030 від 21.06.2017 «Про деякі питання діяльності об’єднаної територіальної громади щодо надання послуг із соціальної підтримки населенню», впроваджує в життя «Програму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання у Слобожанській ОТГ на 2018-2020 роки». Заходи з реалізації завдань Програми передбачають виплату одноразової матеріальної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років.

Ця послуга є новим досягненням в політиці з питань захисту прав дітей Слобожанської ОТГ. Розмір одноразової матеріальної допомоги визначено Кабінетом Міністрів України і становить 1810 грн на одну дитину.

В травні місяці цього року була надана перша одноразова матеріальна допомога дитині - сироті Адаменко Олександру Олексанровичу.

Керуючись п. 6 Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку, бюджетом Слобожанської ОТГ в 2018 році передбачено надання такого виду допомоги 7 особам, яким протягом року виповнилося 18 та 19 років.

Реалізація державної політики з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей в Слобожанській ОТГ діє.

09.07.2018