Новини


Славімо працю хліборобів

Спекотна пора жнив настала. Першими на території громади дали старт збору зерна ранніх культур хлібороби «Торгового дому «Деметра-Агро» директором якого є Ольга Вікторівна Смольнюк.

Z:\Відділ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ\фото с полей\DSC_0686.JPG

Це одне з найбільших сільськогосподарських підприємств на території Слобожанської ОТГ, що знаходиться в Степнянському старостинському окрузі. Площа земель господарства складає біля 400 га. Це насінницьке господарство, головний напрямок діяльності – насінництво.

Z:\Відділ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ\фото с полей\DSC_0694.JPG

Агроном сільськогосподарського підприємства Геннадій Смольнюк вдячний рідній землі за високий урожай, що дістається землеробам у нагороду тільки за самовіддану працю:

Z:\Відділ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ\фото с полей\DSC_0684.JPG

-Збираємо одночасно озиму пшеницю сортів Фіделіус та Скаген, маємо площу полів відповідно 20 га та 27 га. Урожай радує не тільки око, а й душу хлібороба – 75 ц/га! Впевнено можу сказати, що це один із кращих показників урожайності серед господарств нашого регіону. Високого результату вдалось досягти завдяки, по-перше, якісному насіннєвому матеріалу, й, по-друге, виконанню всього технологічного процесу вирощування даної зернової культури.

Z:\Відділ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ\фото с полей\DSC_0690.JPG

Паралельно в господарстві збирають горох, ячмінь, рапс, тож головна проблема – в недоліку робочої сили, особливо на току. Сільськогосподарська праця нелегка, доводиться працювати і в спеку, й докладати багато саме фізичних зусиль, тож вона хоч і шанована в народі, але не дуже приваблює людей, і навіть молодь, хоч на сьогодні й дуже високооплачувана.

Та все ж є молодь, готова розвивати сільськогосподарську галузь нашої держави. Успішно працює в господарстві, хоч поки що проходячи виробничу практику, Влад Ткаліч, студент Дніпровського агроуніверситету.

Z:\Відділ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ\фото с полей\DSC_0688.JPG

Ігор Губа працює в господарстві менеджером із продажів, свою справу знає добре, справляється з надскладними завданнями. Та навіть за кермом автомобіля почуває себе дуже комфортно. Сьогодні першочергове завдання Ігоря Федоровича – доставка зерна на тік, бо гаряча пора, бо зерно не може чекати, урожай мало просто виростити, його треба зібрати вчасно та з мінімальними втратами. От тоді результат може потішити.

Z:\Відділ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ\фото с полей\DSC_0695.JPG

За кермом комбайна в полі працюють поперемінно Іван Ратушний та Євген Шелудько. Своєю роботою пишаються: Такий урожай збирати – тільки в радість, погляньте які тугі важкі колоски, не інакше, як золотом налиті…

Мій погляд мимоволі приворожують дружні, схожі між собою, мов крапельки дощу, налиті хлібом золотаві колоски. Важке зерно схиляє їх поближче до матінки-землі. Та все ж мені здалось, що то із вдячністю за самовіддану й натхненну працю схиляються в пошані стиглі колоски перед людьми, що їх зростили - хліборобами.

12.07.2018