Новини


Навчання у другу зміну

У новому навчальному році учні 4-х, 7-х,8-х класів закладів загальної середньої освіти Слобожанського будуть навчатися у підзміну і другу зміну. Питання про введення другої зміни (підзміни) буде розглянуто на засіданні сесії Слобожанської селищної ради в серпні місяці.

Необхідність такого кроку пояснюється значним зростанням кількості учнів. Якщо порівняти дані цього та минулого навчальних років, то побачимо, що кількість дітей в навчальних закладах зросла з 1343 осіб до 1489 , або з 51 класу до 55, а в новому навчальному році до 1601 особи, відповідно, класів до 59 – майже на 23%При цьому керівники закладів наголошують, що школи Слобожанського розраховані на близько 1490 учнів .

Крім того, для класів, наповнюваність яких більше 27 учнів, передбачено поділ на групи (наказ Міністерства освіти і науки України від 20 лютого 2002 року №128) для вивчення окремих предметів (українська та іноземна мови, інформатика). Наприклад, в Слобожанському НВК №1 таких класів 15, а загальна кількість додаткових годин – 104.

Таким чином, об’єктивно буде існувати проблема дефіциту навчальних кабінетів при однозмінному режимі навчання.

Кількість наявних навчальних кабінетів, враховуючи й пристосовані приміщення, лише 54. Потреба – 59, а, враховуючи поділ класів на групи при вивченні окремих предметів, зростає до 74.

Як бачимо, навчання в другій половині дня – вимушений захід, але чи законна друга зміна в школі?

У Законі України «Про загальну середню освіту» наголошується : «Режим роботи закладу загальної середньої освіти визначається таким закладом освіти на основі відповідних нормативно-правових актів».

Розглядаючи санітарно-епідеміологічні вимоги до умов і організації навчання в загальноосвітніх навчальних закладах («Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу», затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14 серпня 2001 року № 63) , можна відзначити, що друга зміна в школі цілком законна. Згідно з актом в першій половині дня зобов'язані відвідувати школу тільки учні 1-х, 2-х і випускних класів, тобто 9-х і 11-х. Учні 3-5 класів можуть навчатися у першу зміну або у підзміну з початком занять не пізніше 12 години. Решта школярів можуть навчатися у другу зміну.

Тобто, якщо дитина не є учнем перерахованих вище класів і навчається у другу зміну ( підзміну), то це цілком законно.

Проте вже зараз відомо, що в серпні місяці 2018 р. почнуться роботи з реконструкції Слобожанської ЗОШ №2. Буде добудовано п’ять класних кімнат, спортивний та актовий зал, їдальня, бібліотека. Загальна площа добудови складе більше трьох тисяч квадратних метрів.

o

o

04.07.2018