Новини


Підтримка українських громад під час війни. Польський приклад

Сьогодні Слобожанська територіальна громада під головуванням першого заступника селищного голови Ігоря Шаповалова взяла участь у міжнародному онлайн-форумі «Місцева солідарність: Польща – Україна». Під час зустрічі презентували найбільш вдалі приклади підтримки нашої країни місцевою владою Польщі, обговорили нагальні питання та способи їхнього вирішення.

До заходу долучилися українські та польські громади, волонтери, місцеві громадські організації, представники бізнес-спільнот, які підтримують або хотіли б підтримати Україну, а також представники посольств нашої країни та Польщі.

Українські учасники поділилися проблемами, які постали перед місцевим самоврядуванням під час воєнного стану, закликали представників польських громад сприяти створенню нових муніципальних партнерств між Польщею та Україною під час війни та проаналізувати перспективи співпраці в майбутньому.

За словами Ігоря Шаповалова, Слобожанська селищна рада вже налагодила партнерські відносини з деякими муніципалітетами Литви, Латвії та Грузії. «Встановлення ділових взаємин із польськими громадами – те, до чого ми прагнемо і над чим сьогодні працюємо. Адже від початку повномасштабної російсько-української війни Польща однією з перших простягнула нашій країні руку допомоги. Польські громади підтримують українців: надають тимчасовий прихисток, пропонують кращі умови проживання для людей, які тікають від війни, передають гуманітарну допомогу у найбільш постраждалі від агресії регіони. Від імені Слобожанської громади вдячний польським колегам, які вже продемонстрували і надалі показують справжню підтримку місцевого самоврядування в Україні та непохитну віру в нашу перемогу», – зазначив перший заступник селищного голови.

На завершення зустрічі всі учасники дійшли згоди, що продовжувати допомагати українським громадам надзвичайно важливо, адже вони є основою національного спротиву.

Нагадаємо, сьогодні Слобожанська громада налічує 23,7 тис жителів, зокрема близько 2,2 тис з них – внутрішньо переміщені особи, які приїхали переважно з Харківської, Херсонської, Донецької та Луганської областей.

Рисунок 1

Рисунок 3

14.06.2022