Новини


Шкільні будні

З 25 листопада до 10 грудня 2018 року у КЗ «Степнянська ЗОШ ССР» тривала акція «16 днів проти насилля» з метою підвищення обізнаності учнівської молоді з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми та формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства. Одним із нагальних питань, що потребує детального вивчення– булінг.

C:\Users\User\Desktop\IMG_0607.JPG

Із проявами булінгу в Україні стикаються 8 із 10 дітей. Такі дані оприлюднили в Українському інституті дослідження екстремізму. Таке явище, як шкільне цькування однолітків, поширюється по всьому світу, бо насильницька модель поведінки стає дедалі популярнішою. До чого може призвести ігнорування булінгу, як його попередити та чому поліція не завжди може допомогти? Учні ознайомилися з психологічними аспектами виникнення проявів булінгу, різновидами цькування однолітків та соціальною структурою булінгу. Учні 7 класу виступили експертами та підготували теоретичну частину занять «Життя без насильства». З відеоролика «Я і конфлікт» дізналися про медіаторів та їх функцію у конфліктній ситуації, відновили інформацію про телефони безкоштовної «дитячої гарячої лінії». Перегляд виступу американського дитячого психолога і педагога Брукса Гіббса дає змогу зрозуміти, що агресія породжує агресію. Брукс Гіббс наводить приклади булінгу, розігруючи діалоги з дітьми:наводить приклад поведінки, яка не дає можливості агресору продовжувати цькування. Таким чином психолог пояснює принципи домінантної поведінки, коли образник починає цькування, він отримує задоволення від тієї негативної реакції жертви, якої він очікує: чим більше засмучується і злиться об’єкт цькування, тим більше радіє образник. Тож Брукс Гіббс учить дітей реагувати інакше на булінг, що нівелює в протилежної сторони бажання вдаватись до подальшого цькування. Важлива річ у тому, що ця практика аж ніяк не стосується випадків, в яких булінг переростає у фізичне насильство. Це злочин, зазначає психолог, і тут зовсім інший механізм дії. Подібні заняття дають змогу зрозуміти дітям, що вони не одинокі і мають право на допомогу, захист і підтримку з боку медіатора, психолога, батьків, педагогів та поліції.

ДЕКАДНИК ОБОРОННО-МАСОВОЇ РОБОТ з нагоди святкування Дня Збройних Сил України учні 9 – 11 класів КЗ «Степнянська ЗОШ ССР» брали участь у змаганнях зі спортивної стрільби на базі Слобожанський НВК№1 з метою виховання здорового способу життя, залучення молоді селища до регулярних занять фізичною культурою та спортом, виховання патріотичного відношення до Батьківщини та Збройних Сил України. Команда дівчат посіла ІІ почесне місце. Та не лише учні старшої школи мали змогу влучно постріляти. Для школярів 5 – 7 класів Глущенко Катерина Василівна, вчитель фізкультури, влаштувала спортивно-розважальну гру «Сніжний батл. Поціль у рухливу мішень» на шкільному стадіоні, де весела гра у сніжки перетворилася на змагання. Виховання фізично сильної і здорової молоді – одна з головних задач , але не менш важливо розвивати логіку, уміння будувати стратегічні плани , уміння оцінювати ситуацію і гартувати витримку. Саме з цією метою у школі провели турнір з ігри у шахи між представниками 5 – 7 та 8 – 11 класів. Здорові, сильні, розумні, витривалі і обізнані юнаки і дівчата- майбутнє української армії!

C:\Users\User\Desktop\IMG_2001.jpg

C:\Users\User\Desktop\IMG-eb8894e30b25d545932f39a940cccbc9-V.jpg

C:\Users\User\Desktop\IMG_0636.JPG

11.12.2018