Новини


Пояснюємо як призначатимуться субсидії на опалювальний сезон

З наближенням опалювального сезону, хотілося б нагадати нашим мешканцям громади про деякі особливості призначення субсидії. Із 1 жовтня 2019 уряд змінює порядок надання державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг. Постановою № 807 від 14 серпня 2019 Кабінет міністрів України удосконалив механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі, який був запроваджений у березні поточного року.

C:\Users\PCUser\Desktop\cd6fed4122b660714fddeacc4a6a975c_crop.jpg

При нарахуванні субсидії на опалювальний сезон будуть враховуватися доходи за I і II квартали 2019 року. Під час призначення субсидії врахують такі доходи: 

зарплата після сплати ПДФО;

пенсія;

стипендія;

соціальні виплати, які призначаються структурним підрозділом з питань соціального захисту населення;

допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;

грошові перекази, отримані із-за кордону;

інші доходи.

Одержувачі субсидії тепер можуть самостійно обирати, куди їм перераховуватимуться кошти державної допомоги. Такий само принцип виплати передбачається застосувати і до порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі.

Суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку із смертю одержувача житлової субсидії виплачуються одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія. 

Субсидію не призначать, якщо:

- опалювана площа житлового приміщення перевищує 120 кв.м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв.м для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають 3 і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із його складу має у власності транспортний засіб, що підлягає держреєстрації і з дати випуску якого минуло менше 5 років (крім мопеда). Це не стосується транспортних засобів, одержаних безоплатно чи придбаних на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соцзахисту населення;

- у складі домогосподарства або сім'ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і при цьому за інформацією Державної податкової служби, Пенсійного фонду України у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або вони або за них не сплатили єдиний соцвнесок (ЄСВ) у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом 3 місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

- будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із його складу протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії придбав або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг) згідно із соціальною нормою житла на суму, яка на дату оплати перевищує 50 тис. грн;

- структурний підрозділ з питань соцзахисту населення отримав інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 НМДГ на день звернення за призначенням житлової субсидії;

- громадянин не повернув надміру перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди або не сплачує суми до повернення;

- у складі домогосподарства або сім'ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою).

За наявності зазначених умов, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії з урахуванням конкретних обставин, що склалися, крім випадків, для житлових приміщень (будинків), опалювана площа яких перевищує 120 кв.м для квартир у багатоквартирному будинку, 200 кв.м для індивідуальних будинків і крім випадку, якщо  у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які, за даними Єдиного реєстру боржників, мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

Субсидію не призначать одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.

Тим отримувачам субсидії, яким була перепризначена субсидія в травні на літній період, в жовтні на опалювальний сезон 2019-2020 років її розмір буде розрахований автоматично, якщо змін, про які потрібно повідомити, у даних домогосподарствах не відбулося. Тому звертатися за призначенням субсидії, а також подавати для цього необхідні документи не потрібно.

Але, щоб отримати субсидію на опалювальний період, деяким субсидіантам необхідно повторно надати заяву та декларацію, серед них:

-орендарі;

-внутрішньо переміщені особи

-домогосподарства, в яких з травня 2019 року відбулися зміни в складі сім’ї;

-громадяни, які отримали субсидію за рішенням комісії;

-домогосподарства, в яких субсидія нараховувалась на фактичну кількість проживаючих осіб;

-сім’ї, до складу яких входять непрацюючі особи працездатного віку, у яких доходи менші мінімальної заробітної плати або взагалі відсутні.

Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Повідомляйте повні та достовірні відомості про доходи, витрати та майновий стан сім’ї, заповнюючи відповідні документи для отримання субсидії.

Щодо оформлення документів на надання субсидії можна звертатися до:

1.відділу соціального захисту населення Слобожанської селищної ради за адресою: смт Слобожанське, вул. В. Сухомлинського, 36;

2.ЦНАП за адресою: смт Слобожанське, вул. Будівельників, 18 – де на віддаленому робочому місці працює спеціаліст відділу соціального захисту населення.

Відділ соціального захисту населення

Слобожанської селищної ради

01.10.2019