Новини


Землі, розташовані за межами населених пунктів, передані у власність Слобожанської ОТГ

Відповідний акт прийому-передачі підписала в. о. голови Слобожанської селищної ради Людмила Лагода на офіційному заході в Головному управлінні держгеокадастру в Дніпропетровській області, яке проводилось із нагоди передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність.

За інформацією Головного управління держгеокадастру в Дніпропетровській області, в Дніпропетровському регіоні, відповідно до прийнятого Урядом розпорядження 60-р, продовжується процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад.

C:\Users\User\Desktop\IMG_7950-1.JPG

В Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться близько 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які можуть бути передані у комунальну власність.

C:\Users\User\Desktop\IMG_7852-1.jpg

У Дніпропетровській області з 01 лютого 2018 року утворено 56 об’єднаних територіальних громад. Вони займають майже 44 відсотки території області, а разом з містами обласного значення – 78% від площі області.

C:\Users\User\Desktop\IMG_7830-1.jpg

На сьогоднішній день 21 об’єднана територіальна громада Дніпропетровщини отримала землі сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів у комунальну власність. Земельні ділянки загальною площею 65 763, 33 га отримали у Криничанському районі (3 ОТГ); Царичанському районі (2 ОТГ); Петропавлівському районі (1 ОТГ); Синельниківському районі ( 4 ОТГ); Межівському районі (2 ОТГ); Павлоградському районі (1 ОТГ); Дніпровському районі (1 ОТГ - Слобожанська); Нікопольському районі (2 ОТГ); П’ятихатському районі (3 ОТГ); Солонянському районі (1 ОТГ); Томаківському районі (1 ОТГ) Дніпропетровської області. Раніше було передано землі у комунальну власність 3 об’єднаним територіальним громадам: Верхньодніпровській, Петриківській та Китайгородській.

C:\Users\User\Desktop\IMG_7838-1.jpg

«Загалом на Дніпропетровщині у комунальну власність передано земельні ділянки 24 ОТГ загальною площею 71 434, 76 га. Наразі однією з основних задач Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області залишається передача 32 ОТГ всіх земель сільськогосподарського призначення», – наголосив перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Євгеній Нагорний.

Довідково

31 січня цього року Прем’єр-міністр України підписав розпорядження щодо передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, розташованих за межами населених пунктів у комунальну власність об’єднаних територіальних громад, що дозволяє провести земельну децентралізацію, удосконалює механізм управління в сфері земельних ресурсів, не вдаючись до змін у законодавстві.

08.06.2018