Новини


Слобожанська громада підписала меморандум з Головним управлінням Національної поліції України

D:\ofic11.jpg

18 червня Слобожанський селищний голова, Іван Камінський, у числі 17 голів ОТГ підписали меморандум з Головним управлінням Національної поліції України у Дніпропетровській області про співпрацю та партнерство у напрямі підготовки для роботи в громадах поліцейських офіцерів в рамках проекту «Поліцейський офіцер громади».

В рамках меморандуму громади зобов’язалися створити належні умови для виконання поліцейськими службових функцій на території громади (внесення змін до бюджетів по наданню коштів на реалізацію пілотного проекту, виділення службових приміщень, за потреби їх ремонт, закупівля меблів, оргтехніки, подальше забезпечення житлом тощо).

«Реформа децентралізації влади та реформа Національної поліції є найуспішнішими реформами, в контексті впровадження їх у життя в Україні. Ми пишаємося, що Дніпропетровська область стала першою в країні, де реалізовано пілотний проект «Поліцейський офіцер громади» коментує урочисту подію Олена Тертишна, директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми з «U-LEAD Європою» та Мінрегіону.

Проект «Поліцейський офіцер громади» якісно новий поліцейський сервіс для сіл, селищ і невеликих міст. Протягом останніх 7 років питання створення якісно нової моделі функціонування дільничних офіцерів поліції у сільській місцевості у тій чи іншій формі піднімалося неодноразово. Але, через відсутність реальної взаємодії з органами місцевого самоврядування спроби, в результаті, зводилися нанівець.

Процес децентралізації влади надав можливість об’єднаним територіальним громадам забезпечити реалізацію власних соціальних проектів, у тому числі й створення умов для належного функціонування власних дільничних офіцерів поліції, однак вони закономірно бажають отримати гарантії, що затрачені кошти не стануть марнотратством.

«Проект передбачає тісну і плідну співпрацю об’єднаних територіальних громад та поліції для досягнення спільної мети – безпечного середовища для громадян», – наголосив Віталій Глуховеря.

«Станом на 28 травня ми маємо 36 підготовлених поліцейських офіцерів громади, з яких 34 розподілені у громади та успішно працюють, 2 залишається у резерві. Сьогодні до співпраці долучилися ще 17 об’єднаних територіальних громад», – зазначив він.

D:\9а.jpg

Вже з 29 травня поліцейські офіцери громади приступили до виконання визначених для них обов’язків: на території ОТГ виконують функції дільничного, ювенального поліцейського, працівника дозвільної системи, а також забезпечують безпеку дорожнього руху та оформлення ДТП без постраждалих.

ПОГ не залучають до несення служби у нарядах, конвоювання, охорони судів та інших приміщень, охорони публічного порядку на масових заходах поза межами громади.

За три тижні несення служби ПОГ вжито наступні заходи:

Знайомство з керівництвом ОТГ, представниками навчальних закладів, місцевим активом, органами соціального захисту

Профілактика у сфері забезпечення дорожнього руху

Відвідування сімей, де вчиняється домашнє насильство, проведення профілактичних бесід з кривдниками, роз’яснення зміни до законодавства зодо протидії домашньому насильству.

Проведення зустрічей з керівництвом ОТГ, обговорення проблемних питань громад у забезпеченні публічної безпеки і порядку

Рейдові заходи щодо протидії браконьєрства та незаконної вирубки лісів

Огляд вулично-шляхових мереж

ПОГ Богданівської ОТГ розпочато запровадження проекту «Чужий в громаді».

Враховуючи успішний старт першого етапу впровадження проекту в 22 об’єднаних територіальних громадах нашої області, Головою Національної поліції анонсовано впровадження проекту на території всієї держави до 2020 року.

19.06.2019