Новини


Опановуємо стиль живопису «Пуантилізм»

Педагоги Слобожанського «Дивосвіту» мають тверде переконання в тому, що обдаровані діти – це інтелектуальний потенціал держави – це справжній скарб нації. Від того, яким буде сьогодні вклад у розвиток обдарованості особистості, починаючи з дошкілля, залежить майбутнє нашої держави.

Рисунок 5

Головною ознакою якісної освіти, зокрема дошкільної – є сприяння розвитку здібних та обдарованих дітей, саме тому робота сучасного освітнього закладу дошкільної освіти, яким є КЗ «ЗДО №4 «Дивосвіт» ССР», направлена на пошук і супровід обдарованості кожної дитини, її всебічний розвиток та підтримку.

Рисунок 4

Ми розуміємо, що виявити дитячу обдарованість можна лише в діяльності: що ширшим та різноманітнішим буде поле діяльності дітей, то з більшою вірогідністю проявляться їх природні задатки й обдарованість.

Для цього педагоги «Дивосвіту» використовують всі можливі технології, методи й прийоми, види діяльності, впроваджують сучасні методики та передовий педагогічний досвід. Постійно створюються сприятливі умови: обладнані в групових приміщеннях творчі центри активності, в тому числі й за інтересами, а також у ЗДО створено мережу різноспрямованих гуртків: з вивчення англійської мови, народознавства, створення мультфільмів, вивчення інформаційної культури та розвитку творчих здібностей.

Рисунок 2 Рисунок 3

Для розвитку творчих здібностей дітей у Слобожанському «Дивосвіті» облаштовано кабінет декоративно-прикладного мистецтва «Художня майстерня». В ньому керівник гуртка «Умілі рученята» поступово знайомить дітей із розмаїттям напрямів і стилів в образотворчому мистецтві, демонструє різні техніки живопису; формує вміння аналізувати та змішувати кольори; вчить міркувати; формує образне, логічне, просторове мислення; розвиває комбінаторні здібності; стимулює розвиток до¬питливості; виховує уважність, акуратність.

Рисунок 1

На минулому тижні наші діти засвоїли новий стиль живопису – «Пуантилі́зм» (фр. pointillisme, від pointillé – «пунктир» або «писати крапками»).

Вся картина складається з маленький регулярних мазків пензля чистими кольорами. Загальне кольорове враження від поверхні постає лише в очах того, хто роздивляється картину з певної відстані. Завдяки оптичному злиттю та адитивному змішуванню кольорів окремі кольорові точки перетворюються на обриси предметів.

Вихованці «Дивосвіту» написали «справжні шедеври» у стилі «Пуантилізму», чим надзвичайно порадували своїх батьків, а також готові далі вивчати цей стиль живопису, бо він їх неабияк зацікавив!..

22.02.2021