Новини


Село Степове славиться своїми невтомними трударями полів

Мудрий землеробський досвід «Торгового дому «Деметра-Агро»

Наш журналістський шлях пролягає у віддалене від центру Слобожанської об’єднаної територіальної громади село Степове, яке славиться на всю Україну своїми невтомними трударями полів.

Обабіч дороги – просторі поля, перемежовані лісосмугами. Здебільшого вони ще чорного кольору або з тендітними вкрапленнями зелених рослинок. І надзвичайно яскравим килимом у цьому чорноземному царстві виділяється плантація рапсу. На думку авторитетних експертів, цьогоріч рапс, вирощений на полях «Торгового дому «Деметра-Агро» за всіма показниками найкращий в Україні!

Отже, серед найбільших сільськогосподарських підприємств на території Слобожанської ОТГ, в Степнянському старостинському окрузі, успішно працює с/г підприємство «Торговий дім «Деметра-Агро», директором якого є Ольга Вікторівна Смольнюк. Площа земель господарства складає біля 400 га. Це насінницьке господарство, головний напрямок діяльності – насінництво. До речі, єдине в Дніпропетровській області воно має прямі контракти з Австрією та Німеччиною.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХЫВ 2018 фото Тамыли\ТРАВЕНь\День Перемоги\Деметро агро\DSC_0134.JPG

Для вирощування зернових культур –пшениці, ячменю, гороху та технічних – рапсу, соняшника використовують насіння іноземного виробництва, які самі ж імпортують в Україну. Добрива ж застосовують переважно свої, українські.

У господарстві вирощення зернових культур – у пріоритеті. Радує око «шикарне», як говорять самі землероби, поле пшениці, не відстає за показниками й озимий ячмінь. Єдине в Дніпропетровській області господарство, саме «Торговий дім «Деметра-Агро», має ліцензію на розмноження гороху й пшениці німецьких селекцій.

Кожен, хто вже мав можливість скористатись насіннєвою продукцією цього підприємства, переконався в тому, що тут пропонують тільки продукцію високої якості.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХЫВ 2018 фото Тамыли\ТРАВЕНь\День Перемоги\Деметро агро\DSC_0141.JPG

Разом із командою ми зустрічаємось на демо-полі соняшника. За кермом тракторів Владислав Корнієнко та Григорій Бритков. На навантажувачі працює Роман Кручкевич. Працює на підприємстві всього 7 чоловік, на роботах у полі задіяно троє. Завдяки найсучаснішій техніці, а це два трактори, сівалка та навантажувач, роботи ведуться якісно, в визначені терміни та з мінімальними трудовими затратами. Наприклад, сівалка коштує біля 80 000 євро, а працює вона лише 10 днів у році. Але без сучасної техніки сільськогосподарське виробництво сьогодні уявити важко.

Виробничу практику в господарстві проходить Влад Ткаліч, студент 3 курсу Дніпровського агроуніверситету. Сам хлопець із Слобожанського, хліборобську роботу дідів-прадідів знає змалечку, тож прикипів душею до землі, та з радістю поділився з нами чому саме такий трудовий шлях він обрав: «І мій дід Віктор, і тато Сергій були землеробами, з дитинства пам’ятаю як сонце зустрічав у вкритому росою полі, пахощі ланів та співи пташок разом з гулом техніки стали для мене звичними, іншої долі для себе не уявляю».

Успішне господарство щедро ділиться своїм набутим досвідом роботи з колегами по землеробській справі. Кожен рік, вже 10 років поспіль, на базі «Торговий дім «Деметра-Агро» організовуються Міжнародні та Всеукраїнські Дні поля, також часто тут проходять заходи й регіонального значення.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХЫВ 2018 фото Тамыли\ТРАВЕНь\День Перемоги\Деметро агро\DSC_0147.JPG

Ольга Смольнюк переконана, що сила економіки нашої держави – в аграрному секторі. Але в хліборобській справі, щоб бути конкурентноспроможними, необхідно, враховуючи досвід попередніх поколінь землеробів, обов’язково застосовувати нові досягнення в сільськогосподарській галузі. Тоді досвід, помножений на знання й працю, неодмінно разом забезпечать успіх і славу кожного сільськогосподарського підприємства та всієї України.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХЫВ 2018 фото Тамыли\ТРАВЕНь\День Перемоги\Деметро агро\DSC_0133.JPG

Довідково.

Рік створення агрофірми «Деметра» – 2000-ий. На той час підприємство займалося реалізацією шин для сільськогосподарської техніки в Україні. І вже в 2002 році воно ввійшло в п'ятірку лідерів за об'ємом продажів.

2003 рік став визначальним. Підприємство «Деметра» взяло напрямок на сільськогосподарське виробництво й розпочало співпрацю з відомими насіннєвими компаніями «Euralis Semences» і «Saaten-union», а також паралельно займається вирощуванням овочів, що реалізуються корпорацією АТБ і тендерним організаціям, які співпрацюють із шкільними і дошкільними навчальними закладами. З того часу й починається активний розвиток і збільшення виробничих потужностей.

З 2008 започатковується нова традиція - щорічних святкувань «Дня поля» з лідером продажів насіння «Euralis Semences».

У 2013 ПСП «Деметра» займає 1-ше місце в Україні із урожайності соняшнику сорту Санфлора посівного матеріалу компанії «Saaten-union» - 51 ц / га.

У 2014 підприємство «Деметра» проводить свято «Всеукраїнський День поля» з компанією «Euralis Semences».

За результатами врожайності кукурудзи й соняшника на демонстраційних полях 2014 року «Euralis Semences» визнає підприємство «Деметра» кращим у Дніпропетровській області і в Україні.

З 2015 відбувається поступова диверсифікація виробництва - розширення діяльності підприємства «Деметра», відкриття нової компанії Торговий дім «Деметра –Агро», яка займається продажем насіння таких відомих компаній, як «Saaten-union», «Euralis Semences», «PWA», «Syngenta», «Піонер», а також засобів захисту рослин «Bayer», «Basf», «Syngenta», «Dupont», «Avgust», добрив «TerraTarsa», «Екоорганік» і інших.

16.05.2018