Новини


Історико-краєзнавча експедиція

Вихованці історичного гуртка Центру позашкільної освіти Слобожанського НВК №1 на чолі зі своїм керівником Оленою Іванівною Сотулою взяли участь в історико-краєзнавчій експедиції до Національного заповідника «Хортиця».

Захід був організований комунальним позашкільним навчальним закладом «Мала академія наук учнівської молоді» Дніпропетровської обласної ради» .

До складу учасників експедиції ввійшли кращі юні історики : Завгородній Даніїл, Підгородній Дмитро, Кривулін Юрій, Бєлоусова Влада, Бондаренко Анастасія .

C:\Users\User\Desktop\IMG_20190927_124732.jpg

Хортиця – це унікальний острів з цікавою історією. Саме на цій території, за дніпровськими порогами, зародилось козацтво. Сьогодні майже кожний куточок тут оберігає свої таємниці…

C:\Users\User\Desktop\IMG_20190927_100328.jpg

Експедиція традиційно розпочалася із оглядової екскурсії північно-східним узбережжям острову Хортиця. В ході екскурсії учасники почули загальну інформацію про острів Хортиця, розширити уявлення про етноси, які його населяли, дізналися історію Дніпрових порогів та будівництва Дніпровської гідроелектростанції, відвідали ймовірне місце загибелі Святослава Хороброго, стародавнє святилище та лінію укріплень – редутів XVIII ст., а також прогулялися Тарасовою стежкою з видами на оповиті легендами хортицькі скелі.

C:\Users\User\Desktop\IMG_20190927_104831.jpg

Далі учнів очікував вражаючий і надзвичайно хвилюючий виступ Січових Козаків. Поринувши в атмосферу культури, побуту і традицій запорозьких козаків, учасники мали змогу здійснити справжню подорож у славне минуле наших легендарних предків. Побачили унікальну козацьку зброю, історія якої налічує сотні років, дізналися про призначення елементів екіпіровки і озброєння, які використовують козаки в бою, і побачили їх застосування на практиці.

C:\Users\User\Desktop\IMG_20190927_111947.jpg

На території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» цікавило усе: ремесла, побут і житло козаків, резиденція гетьмана та кабінет головного писаря, козацький архів і колекція люльок, а найбільше вразила двадцятиметрова дерев'яна церква.

Історико-краєзнавча експедиція дала змогу учням більш детально дізнатися про унікальні історію, ландшафт та енергетику найбільшого острова на річці Дніпро і єдиної комплексної історико-культурної та природної пам'ятки, що охоплює період історії людства від мезоліту до наших днів, – Хортиці.

Учасники отримали позитивні емоції, незабутні спогади і нові теоретичні та практичні знання.

03.10.2019