Новини


СПІЛЬНЕ ЗАСІДАННЯ СЕКТОРАЛЬНИХ ПЛАТФОРМ АСОЦІАЦІЇ ОТГ «ЯКІСНА ОСВІТА» ТА «МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ ТА ФІНАНСИ»

З 1 січня 2018 року застосовується нова формула розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Враховуються, зокрема, такі показники як кількість учнів, особливості території, заробітна плата вчителя, щільність учнів, розрахункова наповнюваність класів. Розподіл субвенції здійснюватиметься на підставі розрахункового показника фінансового нормативу бюджетної забезпеченості, контингенту учнів, навчального плану; заробітної плати вчителя; коригуючих коефіцієнтів.  Варто зазначити, що перегляд розрахункової наповнюваності класів та відповідних коефіцієнтів здійснюється раз на три роки. Разом з тим для ОТГ перехід на нову систему є серйозним викликом. Серед громад обговорюється суть, переваги, недоліки діючої формули розрахунку освітньої субвенції. Особливо актуальним це питання є для новостворених громад, які отримали в управління шкільну мережу з великою кількістю малокомплектних закладів освіти. Також мають місце думки про те, що формула не враховує всі фактори, які визначають потребу ОТГ у фінансових ресурсах в системі освіти, що розрахунок освітньої субвенції проведено поверхово без врахування наявних реалій , тощо. Ці та інші факти вплинули на формування запиту від членів секторальної платформи «Якісна освіта» щодо обговорення особливостей розрахунку освітньої субвенції за новою формулою.

Саме тому, в рамках діяльності секторальної платформи Асоціації ОТГ «Якісна освіта», 18 травня о 10.00 годині м. Київ відбулося спільне засідання секторальних платформ Асоціації ОТГ «Якісна освіта» та «Місцеві бюджети та фінанси»: “Нова формула розподілу освітньої субвенції: особливості її розрахунку та шляхи вдосконалення”.

Детально про всі чинники, які використовувалися при розробленні формули розподілу освітньої субвенції, у тому числі навчальні плани, заробітну плату вчителів, наповнюваність класів розповів експерт шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» Ян Герчинський.

C:\Users\User\Desktop\32906052_846203015580453_8571948501619965952_n.jpg

Своє бачення сильних та слабких сторін діючої системи розподілу субвенції також висловили фахівці місцевих рад у сфері фінансів та освіти, які взяли участь у заході. За результатами засідання вже готується звернення до Міністерства освіти та науки, а також Міністерства фінансів із пропозиціями щодо удосконалення формули.

C:\Users\User\Desktop\32877084_846202722247149_7928686069967486976_n.jpg

Активну участь в обговорені від Слобожанської громади взяв начальник відділу освіти М. Шеремет.

21.05.2018