Новини


Школярі Слобожанського прагнуть бачити Україну без сміття

Питання поводження з відходами в Україні стоїть дуже гостро. Ця проблема набула вже загальнонаціонального характеру.

Рисунок 16

Слобожанська громада не бажає миритися з таким станом речей та на окремо взятій власній території сміливо розпочинає виконання Закону України «Про відходи», в якому, згідно внесеним змінам, передбачена заборона з 1 січня 2018 року захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів.

Ініціативу селищної ради – зробити населені пункти громади чистими – активно підхопила молодь. Учні Слобожанської школи № 1 разом із учителями розпочали проводити роз’яснювальну роботу серед населення, запровадили в школі роздільний збір сміття та розробили листівки та плакати з даної теми.

Вони також створили групу в Facebook «Збираємо сміття по-європейськи в Слобожанському».

Рисунок 20

Учень школи Микита Сірідюк навіть захистив свою наукову роботу та отримав Диплом ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт МАН з теми «Тверді побутові відходи, впровадження роздільного збору сміття та інформаційне дослідження на території смт Слобожанське». Він і презентував цю роботу на заході, що відбувся в школі.

Ця зустріч ініціаторів проекту з населенням мала на меті почути думку людей про етапи впровадження практики сортування сміття на території громади.

Слід наголосити, що на цій зустрічі були присутні не тільки жителі Слобожанської ОТГ, а й небайдужі громадяни з інших громад, наприклад, сел. Обухівки та м. Дніпра.

Рисунок 23

Обговорення було дуже активним. Учні задавали питання, що стосувалися подальшої долі відсортованого сміття, на зразок, чи готові сміттєпереробні заводи приймати його на переробку. Дітей також цікавило питання охорони нових баків від «бомжів», які точно знають куди збувати відсортоване сміття і можуть його просто забирати з контейнерів.

Учителя економіки Зінаїду Ліцукову цікавило суто економічне питання: які прибутки чи заохочення матимуть люди в результаті здачі сміття на переробку.

Учитель Валентина Половець торкнулася ще однієї болючої проблеми, що назріла в селищі: «Наші вулиці та двори доглянуті, оновлені, але досі в усьому селищі немає місця для вигулу собак, які забруднюють територію. Та господарі тварин не стежать за ними й не обтяжують себе європейською практикою виходити на прогулянку з пакетиком для прибирання…»

Рисунок 21

У рамках співпраці Слобожанської селищної ради з агенцією США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (Decentralization Offering Better Results and Efficiency Program) (скорочено DOBRE) у 2017 року розпочаті роботи з створення Плану удосконалення надання послуги поводження з відходами Слобожанської територіальної громади.

Рисунок 1

Документ розроблявся робочою грубою, яка складалась із представників депутатського корпусу, виконавчого комітету, ОСББ, ЖБК, керуючих компаній та експертів програми DOBRE.

Рисунок 22

Маїс Ваноян, експерт програми DOBRE, високо оцінив кроки, зроблені селищною радою та особливо школярами, у напрямку до європейських підходів у зборі та сортуванні сміття. Він запропонував зробити ще й цікавий мультфільм, щоб донести інформацію до ширшого кола людей.

Рисунок 18

З метою врахування думки, зауважень та побажань жителів 21.02.2018 на базі НВК №1 відбулась презентація зазначеного документу. Презентував план один із кураторів напрямку покращення послуг поводження з відходами, член виконавчого комітету – Олександр Дейнеко – разом із представниками Дніпровського та Київського офісів програми DOBRE, метою цього заходу було ознайомлення населення з зазначеним документом, врахування думки, зауважень жителів.

Рисунок 17

«Ця проблема дуже актуальна для нашої громади, адже відповідно до Стратегії розвитку одним із пріоритетних завдань, на думку жителів, є покращення надання послуг у поводженні з ТПВ», - наголосив Олександр Дейнеко.

C:\Users\User\Desktop\фото\мусор добре, виконком\DSC_0050.JPG

Протягом останнього десятиріччя в Україні продовжується прогресуюче накопичення відходів, а сміттєзвалища займають все більшу площу земель, тим самим спричиняючи погіршення екологічної обстановки.

23.02.2018