Новини


Легалізація заробітної плати – гідне забезпечення нашого майбутнього

Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення та «чорною плямою» суспільства є виплата заробітної плати «у конвертах».

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуальне. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня «прозора» зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад на отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

Виплата заробітної плати «в конвертах» призводить до втрати можливості користування державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, таким як: державна допомога сім’ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, субсидії, тощо. Приховування реального доходу впливає на недостовірність наданої інформації при зверненні за соціальними пільгами, призводить до втрати трудового стажу при розрахунку розміру пенсії.

Відсутність внесків до фондів соціального страхування унеможливлює соціальний захист працівників, такі способи втрачають право на отримання гарантованої державної відпустки, своєчасне та не нижче мінімальних гарантій в оплаті праці заробітної плати, на здорові, безпечні умови праці.

Проблема виплати зарплатні «у конвертах» це своєрідний трикутник: працедавець – робітник – держава. Тому боротися з цією проблемою потрібно, об’єднавши зусилля.

Слід зазначити, що є роботодавці, які усвідомлюють свою відповідальність перед працівниками, перед державою і виплачують заробітну плату прозоро та сплачують із неї належні податки і платежі.

Враховуючи вищевикладене, звертаємось до керівників, які надають перевагу виплаті зарплати так званих «конвертах» із закликом проявити свою громадську позицію і легалізувати реальну зарплатню працівників не визнаючи їм сумного майбутнього. Адже в результаті одержання зарплати «в конвертах» вони позбавлені належного захисту на випадок непрацездатності та приречені на мізерну пенсію.

Не чекайте проведення перевірок, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати внесків і податків, використання робочої сили, не оформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Головний спеціаліст з питань праці І.О. Петроченко

10.07.2018