Новини


50 % жінок в українській політиці – це цілком реальні перспективи

13 березня в місті Дніпро відбувся медійний марафон «Рівність у політиці», організований Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин (НДІ) спільно з Дніпропетровською облдержадміністрацією, Дніпропетровською облрадою та Дніпровським міськрадою. В ньому взяли участь і представники Слобожанської ОТГ.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХІВ\фото\Лютий-березень 2018 року\Дивосвіт замміністра 14.03\DSC_0003.JPG

У ході заходу, що проходив у культурно-діловому центрі «Менора», обговорювалися питання гендерної рівності в політиці на всіх рівнях, роль жінок у реформах, зокрема, в реформі децентралізації, про створення в Україні політичної середовища, в якому кожен і кожна зможуть реалізувати свій потенціал та інші питання.

Рисунок 7

У заході взяли участь: політики, державні службовці, лідери громадської думки, громадські діячі, представники медіа та громадянського суспільства.

У своєму відеозверненні до учасниць і учасників форуму Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що 50% жінок в українській політиці – це цілком реальні перспективи.

Рисунок 6

«Сьогодні на захід зібралася велика кількість людей, що свідчить про зростання підтримки гендерної рівності з боку українського суспільства. Перед усіма нами стоїть завдання – збільшити представництво жінок у Парламенті. І ми повинні максимально ефективно використовувати час, що залишився до виборів в Україні, щоб змінити статистику, яку маємо на сьогоднішній день, а саме: 8% жінок в Уряді і 12% у Верховній Раді.

Рисунок 5

Жінки в Україні, які хочуть займатися політикою, все ще стикаються з середовищем, що характеризується потужними гендерними стереотипами і сприйняттям ролі жінок, яка не відповідає вимогам часу та суспільства.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХІВ\фото\Лютий-березень 2018 року\Дивосвіт замміністра 14.03\DSC_0057.JPG

При цьому, за даними дослідження громадської думки, проведеного НДІ в грудні 2017 року, 52% громадян України вважають, що жінки й чоловіки повинні рівною мірою брати участь у політичному житті країни», - сказала вона.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила свою думку щодо того, що потрібно зробити, щоб усунути перешкоди для участі жінок у політиці.

Рисунок 17

«По-перше, передбачити додаткову відповідальність політичних партій за недотримання квот представництва жінок, як на місцевому рівні, так і на національному.

По-друге, ми повинні активно працювати на місцях, щоб подолати гендерні стереотипи, що існують у суспільстві. По-третє, формувати економічний інтерес держави до залучення жінок», - сказала вона.

Рисунок 14

Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що потенціал українських жінок ще не використовується повною мірою: «Згідно з результатами дослідження МВФ, якщо відсоток жінок у наглядовій раді банку збільшується до 30%, фінансова стабільність банку значно зростає. Якщо ж ми досягаємо однакового рівня чоловіків і жінок на ринку праці, ВВП країни зростає на 5%. Уявіть, який би поштовх до розвитку отримала українська економіка?! Поки що ми недооцінюємо цей потенціал. Але все попереду. Потрібно вірити у свої сили і досягати поставлених цілей».

Рисунок 13

«Повна зала людей на події даного формату свідчить про те, що суспільство в наш час переживає переосмислення стереотипів та старих поглядів. Дуже важливим є те, що люди стали розуміти пріоритетність питання рівних прав та можливостей у політичній сфері», - відкрила марафон радник голови Дніпропетровської ОДА Ірина Грицай.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХІВ\фото\Лютий-березень 2018 року\Дивосвіт замміністра 14.03\DSC_0036.JPG

«Рівні права і можливості для участі в управлінні державою, своєю громадою - це необхідна умова для подальшого демократичного розвитку України. 50% відсотків жінок при владі – це реально і правильно. Зараз у парламенті знаходиться лише 12%. З такою ситуацією в Україні ще довго не буде порядку. Також певні наукові спостереження довели, що коли у парламенті збільшується відсоток жінок, економіка держави на світовому рівні покращується», - зазначила вона.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХІВ\фото\Лютий-березень 2018 року\Дивосвіт замміністра 14.03\DSC_0046.JPG

Під час панельної дискусії «Рівний доступ до політики» Ірина Грицай розповіла про доцільність жінок у політиці: «Жінки – це більша частина населення України. Вони більш активні та гучні. Якщо спостерігати за ситуацією у парламенті, легко бачити, що жінки більш енергійні та рішучі».

Також вона зазначила, що великим кроком є зміни у законодавстві України стосовно гендерної рівності та домашнього насилля.

У свою чергу Голова Покровської ОТГ Світлана Спажева зауважила, що чоловіки зазвичай намагаються урвати владу там, де більше грошей та можливостей. «Поки не всі мали уявлення про процес децентралізації, чоловіки до влади не сильно рвались. Так, на Дніпропетровщині є понад півсотні об’єднаних територіальних громад, десять з яких очолюють жінки. Я вважаю, що непоганий результат», - зазначила вона.

Рисунок 12

Довідково. Національний Демократичний Інститут (НДІ) є некомерційною, неурядовою організацією, яка працює для посилення демократичних інститутів у всьому світі шляхом залучення громадянського суспільства, сприяючи відкритості та підзвітності влади. З часу свого заснування у 1984 році НДІ і його місцеві партнери працюють для підтримки і зміцнення демократичних інститутів і практик, забезпечення проведення чесних виборів, залучення громадян до суспільних процесів, а також сприяють відкритості і прозорості влади.

НДІ відкрив офіс у Києві у вересні 1992 року. З тих пір Інститут сприяє розвитку демократії в Україні шляхом зміцнення політичних партій, спостереження за виборами, розвитку громадянського суспільства, посилення участі жінок в політиці і роботі з урядовими структурами.

Медійний марафон «Рівність у політиці» організовує Національний Демократичний Інститут Міжнародних Відносин (НДІ) завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), британського народу через Фонд розвитку ефективного управління Великобританії і шведського народу через Посольство Швеції в Україні.

14.03.2018