Новини


З 1 березня 2018 року розпочато подання заявок на конкурс проектів

Громадська організація «Український центр соціального партнерства», виконавець проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який впроваджується у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) запрошує місцеві громадські організації, ініціативні групи та членів Молодіжної ради Слобожанської селищної територіальної громади подати заявки на участь у конкурсі проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад».

Заявки можуть подавати зареєстровані місцеві громадські організації та об’єднання громадян, ініціативні групи громад, включно з Молодіжною радою громади.

Дата оголошення конкурсу: 01 березня 2019 року

Дата закінчення подання проектних заявок на конкурс: 10 квітня 2019 року.

Мета конкурсу: активізація мешканців громад та залучення їх до прийняття рішень і реалізації розвиткових ініціатив у громадах.

У 2018 році місцеві громадські організації та ініціативні групи інших громад області впровадили проекти, які принесли їм нові простори для спілкування та креативних проектів, започаткували нові практики: сортування твердих побутових відходів, соціальні послуги, заняття спортом, фестивалі для промоції громад, місцеві ЗМІ та навчальні центри.

Проект «Місцеві ініціативи для розвитку громад» має на меті підтримати організації та ініціативні групи у 2019 році, давши їм можливість реалізувати ще більше корисних для громади ініціатив, які співпадають пріоритетами, включеними до стратегій розвитку громад, розроблених спільно з програмою DOBRE. У процесі впровадження цих ініціатив виконавці зможуть підвищити свої навички виконання проектів та посилити свою організаційну спроможність.

За час роботи у партнерстві з програмою DOBRE у громаді з’явилися Молодіжна рада та ініціативні групи, які пройшли навчання, отримали консультаційну підтримку і стали здатні розробити і втілити ідеї, що відповідають потребам громади і мають потенціал залучення мешканців до вирішення важливих життєвих питань у громаді.

Завдання конкурсу – активізувати місцеві об’єднання громадян, місцеві громадські організації, молодіжні та ініціативні групи; надати можливість мешканцям громади розвинути творчий потенціал і взяти на себе відповідальність за підтримку позитивних перетворень, показати конкретні і видимі результати згуртованої роботи мешканців громади.

Напрямки проектної діяльності. Запропоновані ініціативи повинні чітко відповідати напрямкам розвитку громади, включеним до Стратегії розвитку громади, і бути спрямованими на залучення мешканців до розвитку громади, активізацію тих груп, які дотепер були менш активними.

Важливими елементами проектів повинні бути оцінювання потреб в тих чи інших ініціативах, колегіальне і демократичне прийняття рішення про проект, участь мешканців у плануванні та впровадженні проектів.

Проектна діяльність може включати, але не обмежуватись, такими темами:

- згуртування громади та активізація мешканців на користь громади;

- започаткування в громаді нових соціальних практик та послуг;

- створення або облаштування громадських просторів (крім фінансування ремонтно-будівельних робіт та робіт з благоустрою за кошти гранту);

- захист довкілля та розвиток екологічного мислення;

- нові ЗМІ для громади (навчання та створення медіа-продукту);

- розроблення і створення унікального продукту громади;

- інформаційно-просвітницькі кампанії, включно із тими, що допомагають краще знати свою громаду і представляти її іншим;

- культурні проекти та ініціативи для творчої самореалізації;

- зустрічі з успішними людьми;

- освіта для дорослих;

- туристичні ініціативи (включно зі спрямованими на започаткування туристичного бізнесу та розвитку туризму в громаді) тощо.

Кожен заявник може подати 1 і більше проектів, але отримати підтримку для реалізації лише одного з них.

До конкурсу допускаються проекти, які будуть реалізовуватися кількома організаціями, а також проекти міжмуніципального співробітництва.

Бюджет проектів. Максимальний розмір підтримки для проектів – еквівалент 5000 доларів США.

У разі відсутності якісних заявок, які відповідають усім критеріям, може бути прийняте рішення про нефінансування жодного проекту з громади.

Заявник повинен надати власний внесок у виконання проекту у розмірі 10% від загального бюджету проекту.

Власний внесок може бути як у грошовій, так і негрошовій формі, наданий як місцевою владою, так і залученими партнерами чи спонсорами, або місцевими мешканцями.

У проекті дозволяються адміністративні витрати у розмірі не більше 30% (комунальні, зарплата координатора проекту і бухгалтера, банківські видатки, обладнання для офісу).

Тривалість проектів: до 4-ох місяців.

Впровадження проектів повинно початися не пізніше 1 червня 2019 року.

Відбір проектів. Проектні заявки розглядає конкурсна комісія, до складу якої входитимуть представники Громадської організації «Український центр соціального партнерства», експерти партнерських організацій, програмні спеціалісти DOBRE.

Фіналістів погоджують відповідальні особи програми DOBRE.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені форми заявки і бюджету (додаються), а також документи, які підтверджують власний внесок.

Детальні умови конкурсу за посиланням  https://fex.net/192820120552.

Запитання про конкурс приймаються на електронну адресу ukrcsp.office@gmail.com або за телефоном (099) 302-44-55, контактна особа – Катерина Дітковська або до відділу з питань економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Слобожанської селищної ради на електронну адресу invest@slobozhanska-gromada.gov.ua або за телефоном (056) 719-91-44, контактна особа – Юрій Мельник.

Бажаємо успіхів. Сподіваємося на Вашу ініціативність та креативність.

06.03.2019