Новини


Ми - українці з щедрою душею

Щиро вітаємо всіх із чудовим святом самобутньої неповторної барвистої української берегині — з Днем вишиванки!

Українська вишиванка - це національна святиня! Саме вишиванка символізує й несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь. Це наш національний оберіг.

C:\Users\User\Desktop\ФОТОАРХЫВ 2018 фото Тамыли\ТРАВЕНь\Фото - День вишиванки\11.jpg

Коли започатковували святкування Дня вишиванки, ніхто не ставив за мету, щоб воно розрослося до світових масштабів. Тому було приємною несподіванкою, коли у 2014 році наше свято вийшло за межі нашої країни і стало вже Всесвітнім днем вишиванки.

Зараз український День вишиванки підтримають у більш ніж 50 країнах світу. Цього року вишиванки одягнули в Грузії, Чехії, Німеччині, США, Канаді, Литві, Латвії, Польщі, Казахстані, Росії, Франції, Румунії, Словаччині, Фінляндії, Норвегії. Долучились до акції навіть такі далекі від України держави, як Таїланд, Мексика, Шотландія, Єгипет, Південна Африка, Португалія, Ізраїль, Аргентина, Бразилія та ін.

Тож нехай це свято зітре кордони й об'єднує українців по всьому світу, всіх добри щирих людей на нашій планеті!

Чудового настрою та різнобарвних вражень усім жителям Слобожанської громади в цей прекрасний день!

Z:\ЦНАП\день вишиванки 2018 фото.jpg

Я вишию сорочку кольорову

Й по білім світі гордо в ній піду.

У ній зустріну пору світанкову

І щастя світле я у ній знайду.

Я — українець! Дуже гордий з цього.

Несу у світ традиції свої

Для себе в Бога не прошу нічого,

Все в мене є: і гори, і гаї,

Поля родючі, повноводні ріки,

Озера сині, чисті небеса...

Я син землі від роду і навіки,

В краю, де поруч казка і краса.

Я — українець з щедрою душею,

На вишитому рушникові хліб несу.

Горджуся Україною своєю

І в серці бережу її красу,

Історію, традицію і пісню,

Й правдиве слово-думу Кобзаря...

То ж вишиванку я до серця тисну

І вірю, що зійде моя зоря.

Довідково.

Вперше ідею встановлення особливого дня, присвяченого вишиванці, в 2006 році запропонувала Леся Воронюк - студентка Чернівецького національного університету. Її ініціативу спочатку підтримали викладачі й студенти університету, які раз на рік приходили на пари у вишиванках. Потім ідею підхопили в інших регіонах України. Пізніше приєдналася до неї українська діаспора, а також всі ті, хто любить Україну.

Незважаючи на те, що це свято не має статусу державного й не є вихідним, сьогодні в Україні воно досить популярне. Головним його атрибутом є сама вишиванка. Достатньо просто одягти її, щоб відзначити цей день.

Символи на вишиванках мають глибокий сенс - саме тому вони грали роль оберегів. Так, ромб означає родючість землі, трикутник - Бога в трьох іпостасях, коло - сонце, квадрат - чотири сторони світу, хрест - Бога, калина - красу й любов, вишня - материнську любов, півонія - віру і надію, троянда - кохання, мак - пишність, барвінок - дівочу честь, ромашки - приворотне зілля.

17.05.2018