Новi матерiали


ДОПОМОГА ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

ОФОРМЛЕННЯ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ

У СЛОБОЖАНСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

Допомога при народженні дитини надається у розмірі, встановленому на дату народження дитини. Сума цієї допомоги вже протягом декількох років залишається незмінною і становить 41 280 грн. Чотири роки тому урядом було встановлено розмір соціальної виплати і вона не залежить від того, яка за рахунком в сім’ї народилася дитина – перша або четверта. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10 320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860,00 грн. щомісячно.

Щоб оформити соціальну допомогу при народженні дитини вам необхідно надати до відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Слобожанської селищної ради мінімальний основний пакет документів, який включає в себе:

паспорт громадянина України;

копія свідоцтва про народження дитини;

довідку про неодержання зазначеної допомоги в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації (у випадку призначення допомоги за місцем фактичного проживання);

заповнену на місці заяву встановленого зразка.

Крім того, необхідно заздалегідь оформити банківську соціальну картку, на яку будуть перераховуватися гроші і залишити працівнику відділу соціального захисту її реквізити.

Жінки, які народили дитину під час тимчасового перебування за межами України подають документи компетентних органів країни перебування, що засвідчують народження дитини (легалізовані в установленому порядку).

В окремих випадках, при розгляді справи може виникнути потреба в додаткових документах. Копії документів подаються з пред’явленням оригіналів.

Нагадуємо, що для прискорення виплати частини суми одноразової допомоги, а саме 10 320,00 грн., всі необхідні документи можна подати у будь-який зручний час – 24 години на добу, сім днів на тиждень – через Інтернет на порталі Мінсоцполітики e-services.msp.gov.ua. Процес авторизації користувача на порталі Мінсоцполітики відбувається у два способи: або через електронну пошту, або завдяки електронного цифрового підпису (ЕЦП). Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

У разі подання громадянами заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису органи соціального захисту населення мають призначити таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви. При цьому, виплату частини одноразової допомоги при народженні дитини (10 320 грн.) здійснювати не пізніше наступного операційного дня на рахунок одержувача допомоги.

Якщо особа, якій призначено допомогу при народженні дитини, виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

З метою збереження права громадян на зарахування їм часу догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до трудового стажу, органами соціального захисту населення здійснюються відрахування до Пенсійного фонду України за непрацюючих одержувачів допомоги при народженні дитини за весь період отримання допомоги (три роки).

Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Слобожанської селищної ради розташований по вул. В.Сухомлинського, 36, тел. 719-91-85.

Часи прийому: Понеділок, вівторок, четвер - 8:00 – 17:00

Середа – неприймальний день

П’ятниця – 8:00 – 15.45

Субота, неділя – вихідний день

11.01.2018