Новини


Тематична зустріч у КЗ Центр надання соціальних послуг

19 лютого у КЗ «ЦНСП» ССР відбулась щоп’ятнична зустріч наших постійних відвідувачів. На заході були присутні гості – заступник директора КЗ «Центр надання соціальних послуг» Слобожанської селищної ради Тетяна Сотула, та психолог закладу Яніна Руденко.

Тематична розмова була присвячена одразу цілій низці історичних подій, які відзначалися в Україні і світовим співтовариством протягом минулого тижня: огляд Історичного календарю: – День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів; День Небесної сотні; Стретіння Господнє.

Рисунок 2

Основною темою розповіді була тема про Державний Герб – символ, який презентує певну країну як суверенну незалежну державу, офіційна емблема якої, зображувана на офіційних документах, печатках, грошових знаках, практично кожної держави в минулому.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття. Він є давнім українським символом. Його найдревніше зображення, віднайдене археологами, датується X століттям. Припускають, що це був магічний знак роду, оберіг. Історичний екскурс в минуле та розповідь про те, як Тризуб став національним символом Держави Україна – супроводжувалась наглядним матеріалом. Далі, під виконання Державного Гімну України, плавно перейшли до другої актуальної теми «Геніально про українську мову».

Рисунок 1

Рисунок 4

21 лютого все прогресивне людство відзначає Міжнародний День рідної мови. Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те що живе в генетичній пам’яті людства. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я. Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Усвідомлення того, що в світі існує безліч мов та розуміння того, що мова – скарб кожного народу, завдяки якому відбувається розвиток людства – виховує у людей любов до мови, як безцінного Великого дару.

В ході спілкування були маленькі читання неперевершеного твору Панаса Столярчука за однойменною назвою з нашою темою та переглянутий відеоролик: «Цікаві факти про українську мову».

Завершилась зустріч ще однією цікавою подією тижня, яка називалась – Спонтанний прояв доброти, і відзначалась 17 лютого – флешмобом – маленьким солодким присмаком до всього, що відбулось.

22.02.2021