Новини


Обмін досвідом – запорука ефективної роботи

Лідери об’єднаних територіальних громад та громадські активісти з різних куточків України взяли участь у навчальному візиті до Польщі, де мали змогу побувати у Варшаві, ознайомитися з досвідом роботи громад Мазовецького та Люблінського воєводств.

C:\Users\jornyak\Desktop\лучшее.jpg

Надзвичайним подарунком від приймаючої сторони – Фонду «Лідери змін», Програми STUDY TOURS TO POLAND, стала екскурсія містом Варшава, де гості із захопленням дізнались про історичні легенди, визначні пам’ятки та справжні дива столиці Польщі - міста Варшава.

На данном изображении может находиться: ночь, небо и на улице

Особливо незабутнім було відвідування Королівського палацу. Не буде перебільшенням сказати, що це візитівка міста. Розташований Королівський палац у самому центрі на Замковій площі. Ця стародавня на вигляд будівля побудована (точніше відновлена) лише в 1970-х роках. Справа в тому, що в 1944 року за наказом Гітлера Варшава була практично зрівняна з землею. В результаті бомбардувань були знищені всі історичні будівлі – в тому числі й прекрасний Королівський палац, від якого на той час залишилася одна арка.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек, ночь, стол и на улице

Із Замкової площі, де й розташований Королівський палац, розпочалась піша екскурсія Старим містом, яке відновлене за картинами, спогадами та фото, виглядає ніби пам’ятка історії.

Скульптура Русалочки – справжній символ Варшави, він зображений на гербі міста. Русалочка була встановлена в 1855 році з ініціативи короля Владислава VI і є одним із найстаріших монументів у місті. За легендою, дві сестри-русалки пливли по Балтиці. Одна з них повернула до Датського королівства, і тепер вона стоїть на набережній Копенгагена, друга запливла у Віслу, де біля Варшави її виловили місцеві рибалки. Вони хотіли її з'їсти, однак коли почули божественний спів русалки, вирішили відпустити. Русалка ж, вражена красою берегів Вісли й добротою місцевих жителів, залишилася тут жити.

На думку жителів Варшави, найзатишніше місце в місті - це королівські сади Лазєнковського парку. На 76 гектарах розмістилися численні озера, фонтани, оранжерея, альтанки, особняки, статуї й навіть грецький амфітеатр. Між іншим, саме в Лазєнках стоїть пам'ятник Фредеріку Шопену. Поруч із ним часто влаштовуються концерти класичної музики.

Але головна гордість і визначна пам'ятка Лазєнковського парку – знаменитий Палац на воді. Це колишня літня королівська резиденція, побудована в 1784–95 рр. Всередині можна подивитися колекцію живопису.

На данном изображении может находиться: Галина Сегеда, Андрій Токарський, Войтов Юрій и Volodymyr Chobotar, люди улыбаются, люди стоят и на улице

Вже наступного дня візиту до Польщі група активістів з України поринула в роботу. Цікава пізнавальна розмова відбулась у Центрі суспільної комунікації в м. Варшаві, особливо вразила робота групи з питань бюджету участі. Досвідом роботи поділився відділ громадських консультацій та залучення громадян до ухвалення рішень.

У фонді «Освіта для демократії» дізнались про діяльність цієї організації для українських громад в Україні та Польщі.

C:\Users\jornyak\Desktop\аааа.jpg

У місті Воломін гостям з України розповідали про те, як саме завдяки залученню мешканців громади змінюється Воломін. На власні очі учасники навчального візиту мали змогу побачити приклади реалізованих проектів, ознайомилися з організацією та реалізацією заходів у сфері ревіталізації та громадської участі.

На данном изображении может находиться: на улице

У ґміні Адамув Луківського повіту Люблінського воєводства групу з України зустрічали в муніципалітеті, особисто війт Кароль Поніковський розповів про досягнення громади, співпрацю з неурядовими організаціями, показав як приклад реалізації успішних проектів, роботу соціального кооперативу «Ведмедик», публічної бібліотеки та кав’ярні. Гості ознайомились з роботою комплексу шкіл в Адамові та побували в музеї бойової слави «Клееберчиків» в с. Воля Ґулковська. Саме там представлена сучасна мультимедійна експозиція, присвячена останній битві польської компанії 1939 року.

C:\Users\jornyak\Desktop\48376336_262476354448194_2043976679923122176_n.jpg

Ґміна Яблонна Люблінського воєводства вітала гостей у муніципалітеті, ділилась роботою освітньої галузі, та найбільше враження залишила саме зустріч у Центрі культури гміни Яблонна. Гостям представили реалізовані проекти протягом останніх 4 років. Серед них – громадські консультації щодо правових актів; реалізація проекту «Участь громадян у просторовому плануванні»; консультації щодо інвестиційної діяльності, заходи з вивчення потреб громадян у галузі культури.

Щодня ми все більше дізнавались про публічні консультації та переймали польський досвід їх проведення. Адже публічні консультації - це насамперед діалог, а ціллю діалогу є збір найбільшої кількості думок, у результаті такої роботи народжується спільна думка.

C:\Users\jornyak\Desktop\до.jpg

Члени групи мали цікаву нагоду познайомитись із роботою «Фонду непрокладених шляхів», який займається театротерапією неповносправних осіб. До речі, Фонд вже має свої філії в Україні (Львів) та Білорусі (Брест).

Запорука успіху в будь-якій справі – це, перш за все, бажання, небайдужість та навчання. Вчитися ніколи не пізно, і бажано на чужих помилках, або ж відразу використовуючи успішний досвід колег, саме так можна швидко досягти успіху й високих результатів! Тож щиро дякуємо Програмі STUDY TOURS TO POLAND за організацію змістовного навчального візиту.

C:\Users\jornyak\Desktop\ло.jpg

Проект реалізовано в рамках Програми STUDY TOURS TO POLAND, адміністратором якої є Фонд «Лідери змін», з коштів Польсько-американського фонду свободи.

02.01.2019