Новини


Не мовчи – звернись за допомогою

На жаль насильство є досить поширеним у нашій буденності. Жахливо, але для декого це явище вже стало нормою життя. Проте, незважаючи на такий стан справ, у більшості випадків говорити про прояви насилля вголос не прийнято. В Україні існує страшна статистика, яка вказує на те, що в 95% випадків жертвами насильства в сім'ї стають жінки, а в 75% — діти. І від цього факту не втечеш. Тому саме зараз держава визнала, що такі негативні явища, як насильство, тендерна нерівність, торгівля людьми заважають розвитку гармонійного та гуманного суспільства, і прийняла низку законодавчих актів та запровадила проведення піар-акцій, що покликані захистити українця.

Правду говорять, що прагнення до насилля притаманне, як правило, слабким людям. А отже той біль та страждання, причому не обов'язково фізичного характеру, який приносять «слабкі люди», здебільшого найрідніші, можуть подолати сильні морально та психологічно «жертви».

Під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.

Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступеню зв’язку, особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки).

Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.

У разі вчинення будь-якого виду домашнього насильства постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням) як до органів поліції за місцем свого проживання (перебування), так і до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, служби у справах дітей, соціальних відділів, навчальних закладів (якщо постраждалі — діти), установ охорони здоров’я. Староста також несе персональну відповідальність за виявлення постраждалих від домашнього насильства, і за те, щоб протягом 24 годин повідомити відповідні структури й надати допомогу.

Координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території Слобожанської об’єднаної територіальної громади визначено секретаря селищної ради (виконкому) – Лагоду Л.В., яка є персонально відповідальним за забезпечення своєчасного та ефективного вжиття відповідних заходів (тел. (056) 719-91-48; ел. адреса: vykonkom@slobozhanska-gromada.gov.ua).

НАКЛЕЙКА_НАСИЛИЕ2

Відповідальні працівники структурних підрозділів та установ, які проводять роботу із прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства та координації заходів реагування:

1.Яремчук Оксана Валеріївна, начальник відділу соціального захисту населення Слобожанської селищної ради, тел. (056)719-91-85,

ел. адреса: vszn@slobozhanska-gromada.gov.ua

2.Діденко Ольга Богуславівна, начальник служби у справах дітей Слобожанської селищної ради, тел. (056)719-90-92,

ел. адреса: ssd@slobozhanska-gromada.gov.ua

3.Бут Любов Федорівна, директор КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради», тел. (056)719-91-53,

ел. адреса: muloserdya40@gmail.com

Аби отримати захист, достатньо звернутися до будь-якого з цих органів. Нашому суспільству треба лише навчитися вчасно розгледіти, призупинити ці явища та не залишатися осторонь проявів агресії, несправедливості та приниження.

12.06.2019