Новини


Як сортувати: папір, скло, метал?

Шановні мешканці, у попередній статі з циклу щотижневих публікацій сортування сміття: «Навіщо і як сортувати пластик?», ми розглянули тонкощі поводження з ПЕТ-тарою при роздільному зборі, а тепер перейдемо до сортування інших видів вторсировини.

СОРТУЄМО ПАПІР

Переробці підлягають: білий папір, картон, пакувальні коробки, пакети з паперу, флаєри, листівки, газети, журнали, зошити і альбоми для малювання.

Для переробки НЕ підходять: вироби з переробленого паперу (наприклад, лотки для яєць), змішана упаковка (Tetra Pak, Pure Pak), магазинні чеки і транспортні квитки, папір з етикеткою, також ламінована і господарський папір.

C:\Users\Виктория\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\тетра пак.jpgC:\Users\Виктория\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\o2v9lT6-DAk.jpg

На переробку візьмуть сухі і чисті паперові відходи. Пакувальний папір не повинен містити залишків їжі.

Цікавий факт: Якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дерев віком близько 30 років, 26 000 літрів води, 3 кубометра плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електрики. Тільки цієї електроенергії достатньо, щоб протягом року забезпечувати середню сім'ю.

СОРТУЄМО СКЛО

Переробці підлягають: банки, пляшки, а також бита тара і віконне скло.

Переробці НЕ підлягає: армоване скло, дзеркала, кришталь, кераміку, а також жаро- і ударостійке скло.

Тару для переробки необхідно підготувати. Пляшки і банки бажано вимити і висушити.

Також з них бажано зняти всі етикетки.

Цікавий факт: період розпаду скла може сягати більше 1000 років! Тобто викинута пляшка буде засмічувати навколишнє середовище ще 10 поколінь Ваших нащадків.

СОРТУЄМО МЕТАЛ

Переробці підлягають: бляшані банки від консервів, чаю, кави, цукерок, алюмінієві банки від напоїв і пива, бляшані кришки, фольга і аерозольні балончики.

Переробці НЕ підлягає: небезпечні відходи (батарейки, акумулятори), фольгу з залишками їжі.

Перед тим як відправити алюмінієві і бляшані банки в сміттєвий контейнер, їх необхідно зім’яти вимити, та по можливості вимити і висушити.

Цікавий факт: метал - це найцінніше сміття на ринку вторинної сировини: його можна використовувати багато разів. Наприклад, алюміній — невідновлюваний ресурс нашої планети — має нескінченний цикл переробки. У наш час близько 20% світового запасу алюмінію йде на виготовлення тари для напоїв. Пам'ятайте: на переробку алюмінію потрібно в 20 разів менше енерговитрат, ніж на виготовлення однієї нової банки.

16.04.2018