«Працюй вільно» – працевлашування осіб з інвалідністю


Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє про новини та початок роботи пілотного проекту в Україні щодо працевлаштування осіб з інвалідність.

За даними Міністерства соціальної політики, сьогодні в Україні працюють лише близько 600 тис. людей з інвалідністю працездатного віку. При цьому могли б працювати ще більше ніж 1,5 млн людей з інвалідністю. Тобто, для майже 60% гарантоване право на працю залишається з різних причин не реалізованим і таку проблему необхідно вирішувати комплексно – на законодавчому рівні, на рівні комунікацій з роботодавцями, на рівні якісної освіти, яка має відповідати потребам ринку праці, та створення доступної інфраструктури.

Опитування роботодавців, яке було проведене в рамках спільної ініціативи Міністерства соціальної політики України, проекту Ради Європи «Розвиток соціальних прав людини як ключовий чинник сталої демократії в Україні» та громадської організації «Громадський рух «Соціальна єдність» стало одним з етапів побудови діалогу з бізнесом щодо бар’єрів і можливостей у створенні сприятливих умов для працевлаштування людей з інвалідністю.

Згідно статистичних даних опитування понад сто компаній в усіх регіонах України, які представляють великий, середній та малий бізнес, встановлено наступне: 41% роботодавців готові працевлаштовувати осіб з інвалідністю понад встановлену державою квоту у 4% середньооблікової чисельності штатних працівників; 4% роботодавців зовсім не бачать різниці під час працевлаштування людей з обмеженими можливостями, для них головне – рівень кваліфікації і вмотивованості кандидата на посаду; 55% роботодавців не бачать потреби у працевлаштуванні осіб з інвалідністю після заповнення встановленої законодавством квоти. Результати опитування свідчать про поступове зростання готовності роботодавців до працевлаштування осіб з інвалідністю і створення для них комфортних умов праці. Цей прогрес зумовлений розвитком програм соціальної відповідальності бізнеса на українських підприємствах.

Міністерством соціальної політики України у співпраці з громадською організацією «Громадський рух «Соціальна єдність» за підтримки Ради Європи розпочато реалізацію пілотного проекту «Працюй вільно». «Повноцінне працевлаштування людей з інвалідністю на гідно оплачувані робочі місця є одним з головних наших завдань», – заявила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна під час презентації нового пілотного проекту, покликаного полегшити працевлаштування людям з інвалідністю.

Проект реалізується на базі спеціально створеного національного соціального порталу «Вільно», який стане комунікаційним майданчиком, де люди з інвалідністю зможуть знайти роботу за вподобанням, а роботодавці – проводити співбесіди в режимі онлайн, за потреби – із сурдоперекладом, та знаходити кваліфікованих працівників. Портал має три основних складові: навчання, працевлаштування, інтерактивна мапа доступності закладів та установ.

В рамках проекту працюватимуть програми адаптації навичок кандидата до вимог роботодавця. Пройшовши короткий навчальний курс, людина отримає мінімальний обсяг знань, достатній для початку роботи на новому місці.

В Україні простежується невтішна тенденція – працевлаштування людей з інвалідністю лише на папері. Тому пілотний проект «Працюй вільно» має допомогти людям з інвалідністю реалізувати своє конституційне право – працювати.

Крім того, за словами Марини Лазебної, Мінсоцполітики розпочало підготовку програми «Рука допомоги» для осіб з інвалідністю, які хочуть заснувати власний бізнес. Міністр зазначила, що держава запропонує цим людям пільгову безвідсоткову допомогу на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу строком на п’ять років, а повертати її вони зможуть за рахунок сплачених податків.

30.06.2021
«Працюй вільно» – пр.docxОригiнал документа
пряма ссилка