ЗВІТ про виконання Плану соціально-економічного розвитку Слобожанської селищної територіальної громади за 2016 рік


ЗВІТ

про виконання Плану

соціально-економічного розвитку Слобожанської селищної територіальної громади

за 2016 рік

2017 рік

ЗВІТ

про виконання Плану

соціально-економічного розвитку

Слобожанської селищної територіальної громади

за 2016 рік

(затверджена рішенням Ювілейної селищної ради

від 07.04.2016 № 224-9/VII)

Для Слобожанської селищної ради 2016 рік став знаковим. Адже, це був перший рік життя громади в новому статусі, з новими повноваженнями та новими можливостями, отриманими внаслідок децентралізації.

Підводячи підсумки зробленого у минулому році, зараз можна сказати, що робота була непростою, адже наша громада була однією із перших в області, хто об’єднався і, як всі першопрохідці, ми встигли відчути брак досвіду, практичних навиків та законодавчого підґрунтя, яке дозволяло б регулювати діяльність об’єднаних громад. Для нас все було, і досі є, новим. В ході роботи виникало багато запитань, які вирішувалися спільними зусиллями, а деякі питання і на сьогодні залишаються не врегульованими.

Керуючись меморандумом про співпрацю з колишньою Степнянською сільською радою, в селі Степове збережено всі заклади соціально-культурної та освітньої сфери. При цьому всі заходи, які проводились на території села, виконувались на умовах рівноправного партнерства. Фінансування витрат на їх утримання здійснювався за рахунок власних надходжень громади.

В 2016 році пріоритети діяльності нашої громади наступні:

По-перше, у звітному році територіальна громада прийняла від району в комунальну власність громади всі заклади освіти та розпочала комплексну системну роботу з покращення якості освіти наших дітей та матеріально-технічної бази цих закладів.

Беззаперечно, самою важливою подією минулого року для всіх мешканців громади було відкриття у вересні 2016 року, за участі Президента України Петра Порошенка, нового надсучасного дитячого садка комбінованого типу «Дивосвіт». Це 5 будівель на 6 тисяч квадратних метрів, побудованих з використанням найновіших технологій з утеплення, з індивідуальним опаленням та дизайном.

Дитячий садок розрахований на 220 місць, має три ясельні та дев’ять дошкільних груп. У ньому є все необхідне для повноцінного розвитку малюків: велика ігрова зала, зимовий сад, кімната емоційного розвантаження, прикладного декоративного мистецтва, соляна кімната, сучасний комп’ютерний клас, розпочинає роботу кімната-музей народного побуту «Українська світлиця».

У своїй промові Президент України Петро Порошенко назвав дитячий садок у Слобожанському «символом децентралізації», адже його побудовано на власні кошти об’єднаної територіальної громади та обласного бюджету вартістю понад 60 мільйонів гривень.

В результаті громада має четвертий дошкільний заклад. За результатом проведеного моніторингу дітей, які перебувають в дошкільних закладах, та черги на місце у дитсадках, на кінець року вдалося скоротити чергу дітей віком від 3 до 5 років до 289 осіб.

По-друге, відкриття в травні 2016 року першого серед об’єднаних громад України Центру надання адміністративних послуг. Окреме приміщення, комфортні умови для роботи, кваліфіковані спеціалісти – все це дає змогу мешканцям громади своєчасно та зручно отримувати весь комплекс послуг. З нововведень - послуги державного реєстратора та держгеокадастру, ведення реєстру прав на нерухомість, реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. На сьогодні ЦНАП надає 108 адміністративних послуг, з початку роботи працівниками надано понад 1 тисячі 750 адміністративних послуг.

По-третє, у травні 2016 року наша громада, першою з-поміж об’єднаних територіальних громад країни, отримала нові повноваження в рамках децентралізації сфери архітектурно-будівельного контролю, пов’язаних з передачею частини дозвільно-реєстраційних та контрольних функцій від Державної архітектурно-будівельної інспекції України органам місцевого самоврядування. Тобто, до повноважень громади перейшли функції надання дозвільних документів на початок будівельних робіт, прийняття об’єктів в експлуатацію тощо.

По-четверте, в громаді відкрито комунальні заклади «Милосердя», «Спорт для всіх» та отримано у власність громади школу естетичного виховання.

По-п’яте, у звітному році активізована робота по будівництву об’єктів інфраструктури в галузі житлово-комунального господарства суб’єктів всіх форм власності, розпочато впровадження багатьох проектів по благоустрою об’єктів громади.

Успіхи Слобожанської об’єднаної громади в реалізації всіх цих проектів були б неможливими без значних надходжень до місцевого бюджету. Наша громада вже рік, як сама розпоряджається своїми коштами. Так, надходження істотно збільшились саме з процесом децентралізації. Якщо до об’єднання бюджети Ювілейної та Степової рад становили 54 мільйони гривень, то загальний фонд Слобожанської об’єднаної громади в 2016 році перевищив 230 мільйонів гривень, що в 4,5 рази більше.

Саме завдяки збільшенню бюджетних надходжень громада отримала нові перспективи розвитку та спрямувала свої кошти на розбудову інфраструктури громади, капітальний ремонт комунальних закладів, доріг, тротуарів, прибудинкових територій, ліфтів, освітлення, утеплення фасадів будинків, заміну вікон у під’їздах, ремонт під’їздів багатоквартирних будинків тощо.

Серед масштабних проектів громади – розширення проїжджої частини дороги від вул. Радгоспна до вул. Теплична, облаштування майданчика та пішохідної зони з місцем відпочинку від вул. 8 Марта до вул. Жовтнева, капітальний ремонт значної кількості доріг сел. Слобожанське та с. Степове, проведення реконструкції системи каналізації у с. Степове протяжністю понад 2 кілометра.

Ще у минулому році розпочато роботи з комплексного благоустрою прибудинкової території сел. Слобожанське по вул. Теплична, 31-37, вул. 8 Марта, 28-30 та вул. Фрунзе, 4, 5, 6, 6а, 7, 9, 14.

Протягом 2016 року приводилися до ладу всі соціальні об’єкти громади, а саме, в основному, завершено ремонт з утеплення фасаду КЗ «Слобожанський НВК №1» та КЗ «Степнянська ЗОШ». В КЗ «Слобожанський НВК №2» проведено реконструкцію систем водо- і теплопостачання, комерційного вузла обліку газу, проведено заміну дверей та вікон, здійснено ремонт стелі на І та частково на ІІ поверхах школи, встановлено систему відеоспостереження.

В КЗ ДНЗ №3 «Сонечко» зроблено заміну водяної насосної станції, проведено поточний ремонт електроосвітлення, встановлено відеоспостережен-ня та пожежну сигналізацію тощо.

За рахунок селищного бюджету для закладів освіти придбано меблі, обладнання, комп’ютерну техніку, інтерактивні дошки та інше обладнання, необхідне для учбового процесу.

В школі естетичного виховання зроблено поточний ремонт класів, коридору та санвузлу, за кошти бюджету придбано комп’ютери, ноутбуки, музичні інструменти, конвектори тощо.

За державною програмою на розвиток інфраструктури громаді з державного бюджету надано надано фінансування у сумі 3,1 млн.грн., які спрямовані на реконструкцію Степнянського сільського будинку культури і утеплення Степнянської школи, виготовлення проектно-кошторисної документації на капремонт цієї ж школи та придбання нового шкільного автобусу для КЗ «Слобожанський НВК № 1».

Слобожанська територіальна громада докладає немало зусиль до залучення жителів громади, а особливо дітей та молоді, до занять фізкультурою і спортом, цим самим веде пропаганду здорового способу життя. Адже, це самий дієвий засіб відволікти молодь від небажаного впливу вулиці, прив’язаності до комп’ютерів та задіяти фізичну активність на користь громаді.

Серед спортивних подій року особливо яскравим було здобуття Слобожанською громадою на літніх районних та обласних змаганнях звання «Краще спортивне село». Ця перемога ще раз продемонструвала необхідність будівництва на території громади нових та реконструкції існуючих спортивних споруд.

У 2016 році затверджено проектно-кошторисну документацію та отримано експертну оцінку на будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з басейном (будівництво розпочато наприкінці 2016 року) та комплексного спортивного майданчика на ІІ відділенні сел. Слобожанське, реконструкцію шкільного стадіону на території КЗ «Слобожанський НВК № 1».

Рік реформування позаду, але перед нами ще багато роботи, спрямованої на вирішення проблем громади. Так, на 2017 рік заплановано мільйонні проекти на розвиток громади, головними серед яких є: будівництво спортивно-оздоровчих споруд в смт Слобожанське та с. Степове, Центру безпеки в с. Степове, капітальний ремонт дошкільних закладів «Червона шапочка» та «Сонечко» та навчальних закладів «Слобожанський НВК №1», «Степнянська ЗОШ», реконструкція Степнянського сільського будинку культури, добудова універсальної (музичної та спортивної зали) до основної будівлі ДНЗ № 3 «Сонечко», реконструкція частини будівлі КЗ «Слобожанський НВК № 1» під шкільну роздягальню, реконструкція стадіону та спортивних майданчиків КЗ Слобожанський НВК № 1», капітальний ремонт внутрішніх санітарних приміщень КЗ «Слобожанський НКВ № 2», будівництво доріг та ремонт прибудинкових територій, асфальтування доріг, вирішення питання з водопостачання та зовнішнього освітлення села Степове, будівництво житла та інші нагальні потреби громади.

Але самим важливим досягненням минулого року є те, що ми повірили у власні сили і готові все задумане втілювати в життя. Завдяки децентралізації - ми зрозуміли, як то бути господарем своєї громади та відповідати за її розвиток, за створення комфортних умов для навчання, проживання та відпочинку.

1.Фінансові ресурси

Податково – бюджетна діяльність

У 2016 році обсяг дохідної частини бюджету селища склав 258,5 млн.грн., з них власні доходи загального фонду - 231,5 млн.грн., що становить 122,8 відс. до уточненого річного плану.

На збільшення дохідної частини загального фонду суттєво вплинула фінансова децентралізація, завдяки якій бюджетні надходження передано від державних органів до органів місцевого самоврядування. Тобто, мова йдеться про наділення об’єднаної територіальної громади більшими ресурсами, що суттєво вплинуло на збільшення надходжень у 2016 році порівняно з попереднім роком.

Завдяки цьому, та змінам до податкового та бюджетного законодавства, у контексті децентралізації, обсяг власних доходів загального фонду у 2016 році порівняно з 2015 роком  зріс у 4,5 рази (з 51,5 млн. грн. до 231,5 млн. грн.).

Так, відповідно до статті 64 Бюджетного кодексу, у 2016 році громада отримала 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб (як такі, що створилися згідно із законом та перспективним планом формування територіальних громад), Крім того, відповідно до внесених змін до Податкового кодексу, з 1 січня 2016 року збільшено ставки податку на доходи фізичних осіб з 15 до 18 відс., акцизному збору, екологічному податку тощо.

У 2016 році найбільший внесок до бюджету громади склали надходження податку на доходи фізичних осіб у сумі 144,3 млн.грн., що становлять понад 62 відс. в обсязі власних доходів селища. Наступними за вагомістю є:

-акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної

торгівлі підакцизних товарів – 31,2 млн.грн. (13,5 відс.);

-плата за землю – 21,6 млн.грн. (9,3 відс.);

- єдиний податок від підприємницької діяльності – 16,0 млн.грн. (6,9%).

Крім того, доходи загального фонду місцевого бюджету у 2016 році сформовано за рахунок:

- податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності – 0,05 млн.грн.;

- податку на нерухоме майно – 5,3 млн.грн.,

- транспортного податку – 0,6 млн.грн.,

- плати за розміщення тимчасово вільних коштів – 11,0 млн.грн,

- плати за надання адміністративних послуг – 1,0 млн.грн.,

- державного мита – 0,3 млн.грн.,

- інших надходжень – 0,2 млн.грн.

Обсяг дохідної частини спеціального фонду бюджету (без урахування трансфертів з державного бюджету) на 2016 рік склав 1,9 млн.грн. У 2016 році спостерігається збільшення надходжень до спеціального фонду порівняно з 2015 роком на 1,2 млн.грн. або у 2,5 рази.

Джерелами формування дохідної частини спеціального фонду бюджету є:

- екологічний податок – 0,1 млн.грн.,

- власні надходження бюджетних установ, які утримуються за рахунок

коштів територіальної громади – 1,3 млн.грн.,

-надходження коштів від пайової участі у розвитку інфраструктури

населеного пункту – 0,4 млн.грн.,

-кошти від відчуження майна, що перебуває у комунальній власності –

0,09 млн.грн.

У 2016 році порівняно з 2015 роком відмічається збільшення надходжень за всіма бюджетоформуючими податками, зокрема:

-податок на доходи фізичних осіб - на 112,3 млн.грн.,

-плата за землю - на 8,4 млн.грн., або у 1,6 раз,

-єдиний податок від підприємницької діяльності - на 8,9 млн.грн., або

у 2,2 рази,

-податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки – на

3,3 млн.грн., або у 2,7 рази та інші.

Таким чином, об’єднання громад дозволило збільшити власні доходи бюджету ОТГ на 1 жителя громади. В середньому, цей показник збільшився майже на 12 400 грн. (з 3 600 грн. до 16 000 грн.).

У 2016 році видатки бюджету громади склали 202,5 млн.грн., з них видатки загального фонду – 92,5 млн.грн., спеціального – 110,0 млн.грн.

У сумі видатків загального фонду бюджету видатки соціального спрямування складають 50,4 млн.грн., або 54,5 відсотків.

У звітному періоді розрахунки по оплаті праці працівників бюджетних установ забезпечені своєчасно та у повному обсязі, відповідно до встановлених чинним законодавством умов оплати праці, розміру мінімальної заробітної плати, відсутня прострочена кредиторська заборгованість по оплаті за енергоносії та комунальні послуги, які спожиті бюджетними установами.

На реалізацію Програм у межах витрат головних розпорядників коштів було направлено 118,4 млн. гривень.

Розвиток підприємництва

За даними Дніпропетровської ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області станом на 1 січня 2017 року кількість суб’єктів господарювання, зареєстрованих платниками податків, становить 3 348 осіб, у тому числі юридичних – 1 736 осіб, фізичних осіб-підприємців – 1 612 осіб.

За підсумками 2016 року кількість суб’єктів господарювання, які сплачували податки, становить 1 756 осіб, з них юридичні особи – 820 осіб, фізичні особи-підприємці – 936 особи.

Підприємництво громади робить вагомий внесок у забезпеченні населення робочими місцями, насиченні ринку товарами та послугами, спрямовує частину своїх прибутків у вигляді податків і зборів на задоволення соціальних потреб громади.

Більшість підприємців обрала спрощену систему оподаткування - спеціальний податковий режим, запроваджений для зниження податкового навантаження та стимулювання малого підприємництва. Спрощена система хоч і має низку обмежень, але є значно простішою з точки зору ведення бухгалтерського обліку та звітності.

Спрощеною системою скористалися 150 юридичних осіб, 644 підприємців та 48 сільгоспвиробників, у яких частка сільгоспвиробництва перевищує 75 відс. Сплата єдиного податку заміняє частину інших податків і зборів, найважливішим з яких для бюджету громади є податок на доходи фізичних осіб.

За 2016 рік до бюджету громади «спрощенцями» сплачено 16,0 млн.грн. єдиного податку, у тому числі юридичними особами – 5,7 млн.грн., фізичними особами-підприємцями – 9,2 млн.грн., сільгоспвиробниками – 1,1 млн.грн. Порівняно з минулим роком надходження збільшились на 3,8 млн.грн. або на третину.

Для спрощеного доступу до адміністративних послуг суб’єктів господарювання та населення, на території Слобожанської селищної ради у травні 2016 року створено Центр надання адміністративних послуг (далі - ЦНАП), через який здійснюється надання адміністративних послуг населенню та видача документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання.

В ЦНАП громади можна отримати 108 адміністративних та соціальних послуг. На підставі договорів ЦНАП співпрацює з Державним реєстратором Слобожанської селищної ради, управлінням Держгеокадастру в Дніпровському районі, Дніпропетровським районним відділом ГУ ДМС у Дніпропетровській області, відділом містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства, будівництва та інфраструктури Дніпропетровської РДА.

За період травень-грудень 2016 року адміністраторами ЦНАП зареєстровано 1751 адміністративних послуг, з них:

- 1679 послуги селищної ради, у тому числі 196 – надано відділом Державного архітектурно-будівельного контролю Слобожанської селищної ради, 614 - державним реєстратором;

- 43 послуги ГУ ДМС (до 01.11.2016 року);

- 6 послуг Управління Держгеокадастру у Дніпропетровському районі Дніпропетровській області;

- 23 послуги відділу архітектури Дніпропетровської райдержадміністрації.

послуги з питань реєстрації фізичних осіб:

- прийнято та оформлено 918 заяв, з них 368 щодо зняття з реєстрації місця проживання фізичної особи та 550 щодо реєстрації місця проживання фізичної особи;

- надано 2753 довідки про склад сім'ї.

Із загальної кількості послуг, які надаються у ЦНАП, лише декілька послуг потребує незначних затрат часу (близько 10-15 хвилин), тоді як найбільш поширені серед населення послуги потребують значно більшого часу, а саме:

- реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб – близько 20 хвилин на особу;

- державна реєстрації прав на нерухоме майно – від 40 хвилин до 1 години (включаючи сканування документів) і т.д.

Адміністратори ЦНАП підключені та працюють у віртуальному офісі електронних адміністративних послуг Інформаційно-ресурсний центр Дніпро-петровської області "Відкрита влада" та в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Планується заключення договору про навчання адміністраторів з метою отримання ключів доступу для роботи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб –підприємців та громадських формувань

За звітний період оформлено 41 постанову у справі про адміністративні правопорушення за статтями 197 та 198 КУпАП за недотримання строків оформлення або обміну “внутрішніх” паспортів, а також відсутність реєстрації місця проживання. До архівів реєстраційних служб оформлено та передано 511 реєстраційних справ.

Керівництво та працівники ЦНАП приймали участь в тематичному семінарі «Створення інтегрованих центрів надання адміністративних послуг об’єднаних територіальних громад» та виїзних семінарах і тренінгах.

Колектив ЦНАП постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів та високу якість обслуговування.

Разом з тим, на сьогодні ЦНАП не може розширити перелік платних послуг, зокрема з оформлення та видачі паспортних документів, взяття біометричних даних, у зв’язку з відсутністю автоматизованих робочих місць, вартість якого на сьогодні складає понад 1,5 млн. гривень.

Закупка такого обладнання дозволить скоротити термін надання послуги з отримання паспортів, у тому числі закордонних, а громаді - отримати додатковий фінансовий ресурс для розвитку центру надання адмінпослуг нашої громади.

В 2016 році створено офіційний веб-сайт Слобожанської селищної територіальної громади http://slobozhanska.gromada.site, на якому можна ознайомитися з останніми новинами та заходами громади, отримати інформацію про її суспільне життя (освіту, культуру, спорт тощо) та дізнатися про порядок прийому громадян керівництвом Слобожанської селищної ради. Крім того, бажаючі можуть задати питання керівництву селищної ради через електронну пошту: http://slobozhansk.@gromada.site.

3. Житлово-комунальне господарство

На території об’єднаної територіальної громади функціонують два комунальних підприємства:

1. КП «Керуюча компанія «Перспектива» при нормативній штатній чисельності має в штаті 44 особи. На обслуговуванні перебуває 42 будинки, з яких 2 – десятиповерхових, 19 – дев’ятиповерхових, 3 – п’ятиповерхових, 1 – триповерховий, 16 – двоповерхових та 1 – одноповерховий будинки. Загальна площа житлового фонду складає 177,2 тис. кв. м. (3 139 квартир).

2. КП «Господар» має в штаті 2 особи та обслуговує 13 будинків села Степове, з яких всі будинки – двоповерхові, загальною площею 7,8 тис. кв. м. (152 квартири).

У 2016 році на проведення капітального ремонту житлового фонду КП «Керуюча компанія «Перспектива» спрямовано 10,2 млн. гривень, на поточний ремонт житлового фонду – 4,6 млн. гривень (всього – 14,8 млн. гривень).

В житлових будинках виконані наступні роботи:

1) капітальний ремонт утеплення стін 18 житлових будинках, виконано робіт на суму 5,3 млн.грн. за адресами:

вул. Сухомлинського, 40, 44, 46, 48, 50, 50а, 52;

вул. Будівельників, 4, 5, 9, 16, 18, 28;

вул. Теплична, 31, 32, 35;

вул. 8 Марта, 15, 28.

2) проведені роботи по відновленню ліфтового господарства
в 7 житлових будинках на загальну суму 3,3 млн.грн. за адресами:

вул. Сухомлинського, 46 (п.1, 4), 48 (п.2), 50а (п.2);

вул. Будівельників, 12 (п.5, 6), 16 (п.3), 18 (п.3);

вул. Теплична, 31 (п.4).

3) капітальний ремонт 2-х житлових будинків по вул. Сухомлинського, 50а та вул. Будівельників, 7 на загальну суму 0,6 млн.грн..

4) капітальний ремонт електрощитової в 3-х будинках на загальну суму 0,4 млн.грн. за адресами:

вул. Сухомлинського, 40;

вул. Теплична, 31;

вул. Будівельників, 18.

5) капітальний ремонт покрівлі по вул. Будівельників, 9 виконано на суму 0,2 млн.грн.,

6) капітальний ремонт водопроводу по вул. Сухомлинського, 48 (0,04 млн.

гривень),

7) встановлено металопластикових вікон в 34 багатоповерхових будинках

на загальну суму 2,4 млн.грн. за адресами:

вул. Сухомлинського, 44, 48, 50, 54а, 58, 60, 62;

вул. Будівельників, 4, 5, 6, 6а, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20, 28;

вул. Теплична, 1, 3, 31, 32, 33, 34, 35;

вул. 8 Марта, 13, 15, 17, 28;

вул. Межова, 2;

ст. Березанівка, 1, 2, 3.

8) проведено комплексний ремонт під’їздів та сходових клітин в 9 житлових будинках на загальну суму 0,5 млн.грн. за адресами:

вул. Будівельників, 4, 5, 12 п.2, 16 п.3, 18 п. 2;

вул. Теплична, 1, 3, 34;

вул. 8 Марта, 28 п.2, 3;

9) здійснено поточний ремонт покрівлі, парапетів в 9 будинках на загальну суму 0,4 млн.грн. за адресами:

вул. Сухомлинського, 40;

вул. Будівельників, 7, 14;

вул. Теплична, 31 п.4, 32, 35 п.1;

вул. 8 Марта, 15, 17, 28 п.3.

10) проведено поточний ремонт міжпанельних швів 4 будинків на загальну суму 0,3 млн.грн. за адресами:

вул. Теплична, 32, 35;

вул. Будівельників, 28;

вул. 8 Марта, 28;

11) проведено поточний ремонт ганків та зонтів над входами в 4 будинках на загальну суму 0,1 млн.грн. за адресами:

вул. Будівельників, 18, 28 п.1, 2, 3, 4;

вул. Теплична, 31 п.2;

вул. 8 Марта, 17.

Крім цього, КП «Керуюча компанія «Перспектива» за рахунок коштів селищного бюджету здійснено технічне обслуговування системи диспетчеризації; поточний ремонт фундаментів, труб опалення, димовентиляційної шахти, ліфтів, фонтана, проведено розробку проектної документацій на капітальний ремонт м’якої покрівлі, утеплень фасаду, капітальний ремонт житлового будинку по вул. Сухомлинського, 50 а, водопроводу тощо.

На балансі КП «Керуюча компанія» перебуває 42 дитячих ігрових майданчиків, які протягом року утримувалися в задовільному стані. Працівниками підприємства проводилися необхідні ремонтні роботи по їх облаштуванню та належному утриманню.

Крім комунальних підприємств за рахунок селищного бюджету профінансовано:

ДКП ЖКК ВАТ «Дніпроводбуд» у сумі 20,0 тис.грн. для проведення поточного ремонту ліфта,

ЖБК №1 у сумі 284,3 тис.грн. для проведення заміни вікон (84,4 тис.грн.) та поточного ремонту міжпанельних швів (199,9 тис.грн.),

ОСББ «Колос» у сумі 120,0 тис.грн. для проведення поточного ремонту відмостки (60,2 тис.грн.) та заміни вікон (59,8 тис.грн.),

ЖБК «Романтик-2» у сумі 70,0 тис.грн. для проведення заміни вікон,

Асоціація ОСББ «Олімпик-2» у сумі 136,1 тис.грн. для переобладнання ліфта (38,9 тис.грн.) та проведення поточного ремонту ліфта (97,2 тис.грн.),

ЖБК -2 у сумі 199,9 тис.грн. для заміни вікон (80,0 тис.грн.) та проведення поточного ремонту міжпанельних швів (119,9 тис.грн.),

ОК «ЖБК «Романтик-1» у сумі 288,2 тис.грн. для проведення заміни вікон ( 88,2 тис.грн.); проведення поточного ремонту відмостки фундаменту та ремонту ганків (60,6 тис.грн.); поточного ремонту покрівлі (139,4 тис.грн.),

ОСББ «Комфорт» у сумі 13,9 тис.грн. для встановлення віконних конструкцій,

ЖБК «Мечта» у сумі 515,9 тис.грн. на капітальний ремонт фасаду.

4.Благоустрій селища

Видатки на благоустрій громади у 2016 році склали 28,3 млн.грн.:

На виконання Програми по благоустрою за рахунок коштів бюджету селища капітально відремонтовано 22,953 тис. кв.м за адресами:

-вул. Авіаційна с. Слобожанське (0,3 млн.грн.);

-вул. Березова с. Слобожанське (0,5 млн.грн.);

-провул. Самарський (0,4 млн.грн.);

-дорога на кладовище с. Слобожанське (0,9 млн.грн.).

-вул. Майська (ІІ відділення) с. Слобожанське (0,3 млн.грн.);

-вул. Миру (ІІ відділення) с. Слобожанське (1,4 млн.грн.);

-вул. Космічна (ІІ відділення) с. Слобожанське (0,8 млн.грн.);

-вул. Ентузіастів с. Слобожанське (1,0 млн.грн.);

-вул. Робоча, с. Степове (0,3 млн.грн.);

-вул. Центральна (ІІ відділення) с. Слобожанське (1,2 млн.грн.);

-вул. Весіння (ІІ відділення) с .Слобожанське (1,4 млн.грн.);

-вул. Шевченко (ІІ відділення) с .Слобожанське (0,9 млн.грн.);

-вул. Мічурина (буд.41, 45, 47, 49) с. Слобожанське (1,0 млн.грн.);

-вул. Калинова с. Слобожанське (0,9 млн.грн.).

Проведено поточний ремонт доріг площею 4,2 тис.кв.м.

На території громади проведено роботи по благоустрою таких об’єктів:

- капітальний ремонт та благоустрій проїзду від вул. Сухомлинського до вул. Теплична (7,0 млн.грн.);

-облаштовано куточок для відпочинку від вул. 8 Марта до вул. Паркова

(1,4 млн.грн.);

-розпочато облаштування спортивний майданчик на вул. Сухомлинсь-

ого (0,2 млн.грн.);

-розпочато роботи з комплексного благоустрою прибудинкових

територій сел. Слобожанське по вул. Теплична, 33, 34, 35, 37, які включають: влаштування тротуарів з штучної плитки; встановлення на дитячих ігрових майданчиках нового обладнання; встановлення нової огорожі, облаштування додаткових паркувальних місць для автотранспорту, роботи по ремонту твердого покриття проїзду між КЗ «Слобожанський НВК № 1» та буд. № 9, 14 по вул. Будівельників.

За рахунок бюджету селища у 2016 році проведено реконструкцію каналізаційної системи в с. Степове (1,6 млн.грн.) та здійснено капітальний ремонт каналізаційної насосної системи по вул. Сухомлинського в районі буд. 72 (0,2 млн.грн.).

Для покращення матеріально-технічної бази житлово-комунальної галузі за кошти бюджету придбано обладнання та технічні засоби на загальну суму 0,1 млн.грн. (мотокоса, бензопила, апарат «Керхер» тощо).

У 2016 році видатки на оплату послуг з поліпшення водопровідно-каналізаційного господарства громади склали 0,5 млн. гривень, а саме на:

-технічне обслуговування та поточний ремонт свердловини водопоста-

чання ІІ відділення та житлових будинків по вул. Межева смт Слобожанське (0,1 млн.грн.),

- гідродинамічне очищення каналізаційної системи водовідведення с. Степове (0,1 млн.грн.),

- очищення каналізаційної насосної станції с. Степове (0,1 млн.грн.),

- технічне обслуговування та утримання фекальної системи водовідведення с. Степове (0,1 млн.грн.),

- поточний ремонт елементів зовнішньої каналізаційної системи по вулицях: Робоча, Центральна, Ювілейна, Миру с. Степове (0.1 млн.грн.) тощо.

Забезпечується своєчасне вивезення твердих побутових відходів з
49 контейнерних майданчиків. Щоденно 1 сміттєвоз вивозив понад 13,8 куб.м сміття.

На території громади утримується 15 га зелених насаджень, утримується 1 фонтан; проведено косіння газонів загальною площею 4,2 га, придбано 114 тонн піску для ігрових майданчиків, в належному стані утримувались клумби.

Висаджено 200 дерев та 60 кущів, виконано обрізку сухих та аварійних дерев, ліквідовано 5 стихійних сміттєзвалищ, виконано покіс карантинних трав.

Важливою ділянкою роботи було та залишається утримання доріг громади в належному стані у відповідності до єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, правил користування ними та охорони.

Значна увага приділялась зовнішньому освітленню вулиць населених пунктів громади. На поточний ремонт, технічне обслуговування
мереж зовнішнього освітлення, облаштування зовнішнього освітлення в смт Слобожанське витрачено 0,8 млн.грн., завдяки чому замінено 19 світильників з лампами ДРЛ на LED світильники з лампами ДНАТ.

У 2016 році кількість світлових точок збільшилась на 11 одиниць. Проводиться технічне обслуговування 16 км електромереж зовнішнього освітлення та 513 світлових точок. Виконано капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення по вул. Зоряна.

Запроваджено автоматизовану систему контролю та управління технологічними об’єктами вуличного освітлення.

Встановлено та проведено заміну 62 дорожніх знаків. Оновлено розмітку пішохідних переходів з нанесенням горизонтальної розмітки на дорожнє покриття по вул. Теплична, вул. 8 Марта, вул. Будівельників та біля навчальних закладів.

Проведено облаштування зупинок за адресами: вул. Сухомлинського, 56 б,

та вул. Будівельників, 28.

З метою проведення робіт по розвитку інфраструктури громади у 2016 році з бюджету виділено кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертної оцінки, виконання будівельних робіт, а саме:

- будівництво «Спортивно-оздоровчого комплексу» (1,0 млн.грн.),

- будівництво електропостачання дитячого навчального закладу ж/м «Володимирський» (1,5 млн.грн.),

- реконструкція адмінбудівлі – 4,1 млн.грн.,

- реконструкція Степнянського будинок культури с. Степове (1,6 млн.грн.),

- реконструкція системи опалення КЗ «Степнянська СШ» (1,6 млн.грн.),

- реконструкція зовнішніх електричних мереж КЗ «Степнянська СШ» (0,3 млн.грн.),

- реконструкція ДНЗ № 3 с. Степове з добудовою спортивно-музичної зали (0,1 млн.грн.),

- вул. Сухомлинського, від буд. 42 до буд. 72 (0,1 млн.грн.),

- прибудинкової території будинків вул. Будівельників, 24, 26, 28 (0,2 млн.грн.),

- будівництво Центру безпеки в с. Степове (0,09 млн.грн.) тощо.

Однак, особливих позитивних зрушень у сфері житлово-комунального господарства досягти не вдалося.

Так, за підсумками фінансово-господарської діяльності у 2016 році комунальні підприємства «Керуюча компанія «Перспектива»» отримало прибуток у сумі 0,2 млн.грн., «Господар» - 0,03 млн.грн., у зв’язку з чим можливість вкладати кошти в модернізацію основних фондів відсутня та забезпечувати самостійно належний рівень технічного оснащення підприємств.

Крім цього, незадовільним залишається стан розрахунку населення за послуги ЖКГ. Так, нарахування квартплати за надані послуги КП «Керуюча компанія «Перспектива» становить 3,237 млн.грн. Станом на 01.01.2017 відсоток сплати за послуги підприємства становить 87 відсотків.

Протягом 2016 року заборгованість населення за комунальні послуги зменшилась на 173,8 тис.грн. та становить 748 тис. грн. За звітний період до суду подано 225 позовів на загальну суму 193,4 тис.грн., з яких задоволено 12 позовів на суму 33,9 тис. гривень.

Нинішня зима видалася надто суровою. Заметілі, глибокий сніг, значна кількість циклів замерзання-розмерзання призвели до повного обледеніння доріг та тротуарів селища.

Дивлячись на цю ситуацію зі сторони пішоходів, можна зрозуміти їхнє невдоволення станом зимових доріг та тротуарів громади, особливо поблизу навчальних закладів та дитячих садочків, державних та банківських установ. Тому, зазвичай, знаходяться об’єктивні причини, наприклад, відмова від послуг двірника цілим рядом будинків селища та відсутність спецтехніки.

Поруч з цим, цьогорічна зима показала нам, що без сучасної техніки великого снігу не побороти. Вже сьогодні, з огляду на наступну зиму, нам треба подумати про придбання потужної спецтехніки, що дозволить забезпечити ефективне функціонування комунальних підприємств громади, виконувати прибиральні роботи зимою та влітку. Крім того, придбання спецтехніки поліпшить санітарний, екологічний та фінансовий стан громади.

Слід відмітити, що на сьогодні залишається не налагодженою система управління надання житлово-комунальних послуг ОСББ. При майже стовідсотковій приватизації квартир, 12 створених ОСББ управляють лише 15 відсотками житла. При цьому, проявляється безініціативність правління та власників багатоквартирних будинків особливо в частині приведення прибудинкових територій до належного стану, зокрема розчищенні від снігу.

5. Освіта

За рішенням Дніпровської районної ради від 24 березня 2016 року №48-4/VII «Про безоплатну передачу зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Дніпровського району у комунальну власність об’єднаних територіальних громад бюджетних установ» з 1 квітня 2016 року передано 3 загальноосвітніх школи та 3 дошкільних навчальних заклади в комунальну власність Ювілейної (Слобожанської) селищної територіальної громади, які перебували на балансі відділу освіти, молоді та спорту Дніпровської райдержадміністрації.

Тобто, одним із значних управлінських повноважень, яке отримала наша об’єднана громада – це право на формування власної і якісної системи забезпечення освітніми послугами.

У зв’язку з цим, створено відділ освіти Слобожанської селищної ради, який є структурним підрозділом селищної ради. Відділ працює згідно Положення про відділ освіти Слобожанської селищної ради, затвердженим рішенням 9 сесії VІІ скликання від 07 квітня 2016 року.

Відділу освіти підпорядковані 7 навчальних закладів: 1 школа І-ІІІ ступенів, 1 школа – І ступеня, 1 школа ІІ-ІІІ ступенів та 4 дитячих садочки. Штатна чисельність працівників в закладах освіти складає 469 одиниць, видатки на заробітну плату склали 19,4 млн. гривень.

Станом на 01.01.2017 року в 3-х загальноосвітніх закладах громади у 62 класах навчалось 1485 учнів. Середня наповнюваність класів - 24 учні.

Функціонує 4 дошкільних навчальних заклади, у яких виховується л 725 дітей. Відсоток охоплення дітей дошкільною освітою від 3-х до 6-ти років - 64,3 відс., дітей від 3 до 5 років - 83,5 відс.

У навчально-виховних закладах, підпорядкованих відділу освіти, налічується 164 педагогічних працівника, 108 яких із вищою освітою. Вищу категорію мають 43 педагоги. Педагогічне звання «вчитель-методист», «старший учитель» присвоєно - 28 особам, «вихователів-методистів» - 5, нагороджених нагрудним знаком «Відмінник освіти України» - 8.

З метою забезпечення доступності до позашкільної освіти відкрито Центр позашкільної освіти на базі Слобожанської ЗОБШ ІІ-ІІІ ступенів № 1, що дало можливість збільшити кількість залучених до здобуття позашкільної освіти дітей; психолого-медико-психологічну консультацію для своєчасного виявлення та кваліфікованого психолого-педагогічного вивчення, визначення рівня психічного та інтелектуального розвитку дітей у закладах освіти громади, відпрацьовано й реалізовано модель факультативного вивчення хімії, біології, мікробіології на базі Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара та хіміко-технологічного університету тощо.

В Центрі організована робота за 8 напрямками: художньо-естетичний, декоративно-ужитковий, культурно-дозвільний, військо-во-патріотичний, науково-технічний, спортивно-оздоровчий, туристично-краєзнавчий, спортивно – туристичний, функціонує 21 гурток, в яких займаються 315 дітей.

В 2016 році в літніх пришкільних таборах було оздоровлено 518 дітей пільгових категорій, з них: 77 дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 8 дітей-інвалідів, 278 дітей, які перебувають на диспансерному обліку, 18 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, 81 обдарованих та талановитих дітей (відмінники навчання), 20 дітей, зареєстрованих переселенцями, один з батьків яких загинув або отримав поранення в зоні АТО, 7 безпритульних дітей, 5 дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Влітку була проведена робота щодо організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей. Всього протягом літніх місяців працювало 3 дитячих табори відпочинку на базі закладів освіти, в яких відпочили 648 дітей (50 відс. від кількості дітей шкільного віку), 43 дітей пільгових категорій оздоровлено в стаціонарному закладі Дитячий оздоровчий табір «Зоряний» в селищі Обухівка.

Всього послугами відпочинку та оздоровлення охоплена 691 дитина територіальної громади, або 54 відс. від загальної кількості дітей шкільного віку

У серпні 2016 року закінчено роботи по будівництву Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу № 4 «Дивосвіт» Слобожанської селищної ради».

Заклад заснований рішенням Ювілейної селищної ради № 163-8/VІІ від 25 лютого 2016 року «Про утворення Комунального закладу «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу». Навчальний рік у ДНЗ № 4 «Дивосвіт» розпочато 13 вересня 2017 року (день відкриття ДНЗ).

Проектна потужність закладу - 220 місць. Станом на 01.01.2017 до списочного складу вихованців зараховано 220 дітей.

Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем по 10,5 годин щодня (8 груп) та по 12 годин щодня працюють 4 чергових групи (по 1 в кожній паралелі) згідно рішення 14 сесії 7 скликання Слобожанської селищної ради від 20 жовтня 2016 р. № 510.

Працює 3 групи для дітей раннього віку (45 місць) та 9 груп дошкільного віку (175 місць), із них 2 - мовні групи: українська (7 груп), російська (5 груп).

Педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом заклад укомплектований згідно з штатним розписом: 68 працівників, з них - 27 педагогів.

Повну вищу освіту мають 15 педагогів, базову вищу освіту - 10, незакінчену вищу освіту - 1, повну середню освіту – 1, отримують повну вищу освіту – 10 педагогів.

Для забезпечення додаткового розвивального простору у закладі функціонують: зимовий сад, соляна кімната, комп’ютерний клас, ігротека, кімната психологічного розвантаження, кімната прикладного мистецтва.

В дошкільному закладі затверджений 3-разовий режим харчування. Організовано дієтичне харчування відповідно до призначень лікаря для 22 дітей. Вартість харчування становить у середньому 31 грн. Протягом року діти систематично отримують соки та фрукти.

В сучасному стилі оформлені ігрові майданчики з повним набором ігрових форм. Для функціонування ДНЗ придбано технологічне, ігрове, спортивне обладнання, твердий та м´який інвентар, посуд, постільна білизна, комп´ютерна та копіювальна техніка, іграшки.

Починаючи з травня 2016 року реалізовано комплекс проектів, які забезпечили вирішення частини задач розвитку інфраструктури освіти, зокрема:

- проведено роботи з реконструкції системи опалення з встановленням електричних опалювальних котлів та реконструкції електричних зовнішніх мереж у Степнянській ЗОШ;

- капітальний ремонт (утеплення фасадів) будівель Степнянської ЗОШ, Слобожанського НВК № 1;

- встановлено 189 енергозберігаючих вікон, замінено 234 дверей;

- змонтовано підвісну стелю (2 400 кв.м) в навчальних кабінетах і місцях загального користування;

- відремонтовано підлогу (2 880 кв.м) із заміною покриття;

- проведене оздоблення стін (більше 2500 кв.м) сучасними будівельними матеріалами;

- встановлено 960 енергозберігаючих світильників у Слобожанській ЗОШ № 2;

- змонтовано відеоспостереження й охоронна сигналізація;

- придбано 10 інтерактивних дошок, 92 комп’ютерів, 40 плазмових телевізорів та іншу оргтехніку, шкільне устаткування й меблі, наочні посібники, підручники, обладнання для навчальних кабінетів, шкільних майстерень, технологічне обладнання для шкільних харчоблоків, господарське обладнання, автобус.

Більш конкретно, з метою поліпшення використання та зміцнення навчально-матеріальної бази в школах та дошкільних установах громади за рахунок коштів бюджету проведено ряд заходів:

- КЗ «Слобожанська НВК №1 ССР» на придбання предметів, матеріалів та обладнання (меблі, посуд, господарчі товари та приладдя, канцтовари, періодичні видання, комп’ютерна техніка та інше) витрачено 4,6 млн.грн., оплата послуг (поточний ремонт автобусу, збирання та вивезення ТВП, перевірка лічильників, дератизація та дезінсекція, монтаж відеоспостередження, послуги зв’язку, інтернет, заправка картриджем та техобслуговування комп’ютерної техніки, встановлення локальної мережі комп’ютерного класу, демонтаж теплиці, поточний ремонт приміщень, інше) – 1,1 млн.грн. тощо,

- КЗ «Слобожанський загальноосвітня школа І ступеня №2» на придбання предметів, матеріалів та обладнання (придбання канцтоварів, господарчих товарів, дизельного палива, водонагрівачів, кущорізу, бензопили, вікон, вогнегасників, товарів для ремонту, меблів, дощок, мікрофонів, автозапчастин на автобус, костюмів та ігр настольних та інше) витрачено 2,9 млн.грн.; оплата послуг (поточний ремонт автобусу, збирання та вивезення ТВП, перевірка лічильників, дератизація та дезінсекція, монтаж відеоспостередження, послуги зв’язку, інтернет, заправка картриджем та техобслуговування комп’ютерної техніки, поточний ремонт освітлення, інше) – 1,0 млн.грн.

Крім того, здійснено реконструкцію комерційного вузла обліку газу в шкільній топочній, заміну дверей в усіх приміщеннях школи, проведено ремонт стін коридорів школи та кабінетів загального призначення, завершено заміну вікон на металопластикові, здійснено ремонт стелі на І та частково на ІІ поверхах школи, проведено реконструкцію систем водо- і теплопостачання, здійснено ремонт підлоги і заміна лінолеуму, встановлено систему відео спостереження тощо,

- КЗ «Степнянська загальноосвітня шкода І-ІІІ ступенів» на придбання предметів, матеріалів та обладнання (рубероїду, вікон, дверей, будівельний матеріалів, меблі, посуд, господарчі товари та приладдя, канцтовари, періодичні видання, іграшки) витрачено 2,9 млн.грн.; оплата послуг (поточний ремонт ганків, вивіз сміття, дератизація та дезінсекція, перевірка лічильників, поточний ремонт комп’ютерної техніки та заправка картриджем та інше) – 0,5 млн.грн.,

- КЗ ДНЗ № 1 «Червона шапочка» на придбання предметів, матеріалів та обладнання витрачено 1,2 млн.грн.; оплата послуг – 0,1 млн.грн. та інше.

Крім того, проведено реконструкцію павільйонів на ігрових майданчиках груп №4, №5, №7; замінено внутрішню систему опалення тощо,

- КЗ ДНЗ № 2 «Берізка» на придбання предметів, матеріалів та обладнання (ваги, ігровий комплекс, меблі, посуд, господарчі товари та приладдя, канцтовари, періодичні видання, іграшки, жалюзі, наочні посібники) витрачено 0,4 млн.грн.; оплата послуг (лабораторні дослідження, дератизація, зв'язок, інтернет, поточний ремонт та заправка картриджей, вивіз сміття, встановлення системи охолодження вентиляції харчоблоку, поточний ремонт приміщень мед.блоку) – 0,4 млн.грн. та інше,

- КЗ ДНЗ № 3 «Сонечко» було витрачено на придбання предметів, матеріалів та обладнання (меблі, посуд, господарчі товари та приладдя, канцтовари, періодичні видання, іграшки, медикаментів) витрачено 0,2 млн.грн.; оплата послуг (дератизація, зв'язок, інтернет, поточний ремонт та заправка картриджей, вивіз сміття) – 0,2 млн.грн. та інше.

Крім того, в дитячому садку проведено поточний ремонт приміщення, а саме замінені двері на харчоблоці, пороги харчоблоку та груп обкладені керамічною плиткою, зроблено заміну водяної насосної станції, проведено поточний ремонт електроосвітлення, встановлено відеоспостереження та пожежну сигналізацію тощо,

- КЗ ДНЗ № 4 «Дивосвіт» на придбання предметів, матеріалів та обладнання ( меблі, посуд, постільна білизна, матраци, рушники, іграшки, комп’ютерна техніка та інше) витрачено 4,1 млн.грн.; оплата послуг (підключення до електромереж) – 0,5 млн.грн. та інше.

6. Культура

Крім освіти на утриманні громади знаходяться заклади культури, штатна чисельність працівників - 46 одиниць.

Надання послуг у сфері культури, мистецтва та духовності в сел. Слобожанське здійснюється школою естетичного виховання, яка у серпні 2016 року перейшла в комунальну власність Слобожанської селищної ради та двома закладами в селі Степовому: будинок культури та бібліотека.

На території ОТГ розташовані і активно діють три православні храми: Божої Матері «Прізрі на смірєніє», Антонія і Феодосія Києво-Печерських, Святителя Іоанна Златоуста, українська православна церква Київського патріархату « Первомученика архідиякона Стефана парафія».

В основному приміщенні школи естетичного виховання працюють 10 класів та 2 філії в загальноосвітніх школах м. Підгородне. Приміщення школи та її філій – орендовані. В школі навчається 253 учня, працюють 28 викладачів, з них 4 сумісника.

При КЗ «СШЕВ ССР» діють творчі дитячі колективи: хор учнів молодших класів, хор учнів старших класів, оркестр народних інструментів, камерний ансамбль «Менестрелі», вокальні ансамблі «Нотка», «Анти», «Ліра».

Працюють шкільні клуби: «Музична вітальня» для учнів СШЕВ, «Пізнайко» для учнів філії СШЕВ.

Колектив СШЕВ співпрацює з Дніпропетровською обласною асоціацією композиторів Національної Всеукраїнської Музичної Спілки.

У 2016 році 2 випускника школи вступили до Дніпропетровського музичного коледжу Академії музики імені Глінки, 2 випускника - до Дніпропетровського коледжу культури та мистецтва.

В 2016 році учні та викладачі школи прийняли участь у 29 конкурсах та фестивалях різного рівня, з них у міжнародних – 5, всеукраїнських – 7, регіональних – 8, обласних – 5, районних – 4, в яких здобуто вищі нагороди на Міжнародних конкурсах:

- 5 лауреатів (І місце – 2 учасника, ІІ місце – 2 учасника, ІІІ місце – 1 учасник) у ІV Міжнародному конкурсі «Парад талантів»,

- 1 лауреат (ІІІ місце) у VІ Міжнародному фестивалі-конкурсі «Весняна феєрія»,

- 5 лауреатів (ІІ місце – 1 учасник, ІІІ місце - 1 учасник, ІV місце – 2 учасника) у VІ Міжнародному фестивалі–конкурсі «Зірки ХХІ сторіччя»,

- 1 лауреат (ІІ місце) у міжнародному багатожанровому фестивалі «Усі зірки Галактики».

на Всеукраїнських конкурсах:

- 6 лауреатів (І місце - 2 учасники, ІІ місце – 2 учасники, ІІІ місце - 4 учасники) у ІV Всеукраїнському фестивалі «Перші проліски»,

- 1 лауреат (ІІІ місце) у ІХ Всеукраїнському конкурсі юних баяністів та акордеоністів імені М. Різоля,

- 1 лауреат (ІІ місце) у ХХ Всеукраїнському конкурсі фестиваль імені Ф. Шопена.

- 3 лауреата (І місце – 1 учасник, ІІ місце – 1 учасник, ІІІ місце – 1 учасник) у Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнку та живопису на протипожежну та техногенну тематику,

- 11 лауреатів (І місце – 6 учасників, ІІ місце – 4 учасника, ІІІ місце – 1 учасник) у Всеукраїнському фестивалі–конкурсі «Перші кроки до зірок»,

- 2 лауреати (ІІІ місце) у VІ Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості «Чарівна зіронька святого Миколая»,

в регіональних конкурсах:

- 2 лауреата (ІІ місце – 1 учасник, ІІІ місце – 1 учасник) у VІІІ регіональному конкурсі фортепіанної музики «Зимовий камертон»,

- 1 лауреат (ІІІ місце) у регіональному конкурсі учнів районних ПСМНЗ,

- 1 лауреат (ІІІ місце) у ХІ регіональному форумі учнівських струнно-смичкових колективів,

- 2 лауреата (Гран-прі – 1 учасник, І місце – 1 учасник) у ХVІ Регіональному конкурсі юних виконавців «Зоряне джерельце», м. Тернівка.

на обласних конкурсах:

- 1 лауреат (І місце) у ХХVІІ обласному фестивалі духової музики «Дніпровські сурми»,

в районних конкурсах:

-12 лауреатів (Гран-прі – 1 учасник, І ступеню – 5 дипломів, ІІ ступеню – 3

учасники, ІІІ ступеню – 3 учасники) у ХІІ районному фестивалі козацької пісні «Покрова».

В рамках концертно-шефської роботи школою естетичного виховання в дитячих закладах району проведено 24 заходи. Кращі з них: «Очі материнські – дві зорі ясні», «Пісні Великого Кобзаря», «Вогонь пам’яті», «Літо квітами сміється», «Дитинство – це сонячний промінь», «Свято українського козацтва», «Ми – патріоти України, її ми дочки і сини», «Не повторися, біль душі людської», «Добро починається з тебе».

У 2016 році виготовлено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу проекту реконструкції Степнянського будинку культури та розпочато його реконструкцію за рахунок субвенції з державного бюджету та місцевого бюджету.

В школі естетичного виховання смт Слобожанське зроблено поточний ремонт окремих класів, коридору та санвузлу та встановлено сигналізацію для охорони приміщення школи, виділено кошти на придбання 2 комп’ютерів, 5 ноутбуків, скрипки, синтезатора, фотоапарата, конвекторів, канцелярських та господарчих товарів тощо.

Охорона здоров’я

Ha території громади в сфері охорони здоров’я працюють 3 медичних заклади першого рівня: Слобожанська та Степнянська амбулаторії загальної практики сімейної медицини та фельдшерський пункт на ІІ відділенні сел. Слобожанське.

На 1 січня 2017 року чисельність населення громади становила 14,5 тис. осіб, кількість народжених - 126 осіб, померлих – 111 осіб.

В Слобожанській амбулаторії загальної практики сімейної медицини обслуговується 14,8 тисяч осіб, з них: дорослих – 12,2 тисяч осіб, у тому числі пенсійного віку – 2,6 тисяч осіб; дітей від 0 до 14 років – 2,3 тисяч осіб та підлітків – 0,3 тисяч осіб.

В амбулаторії сел. Слобожанське працює 12 лікарів, з них 11 - сімейні лікарі. Кількість відвідувань амбулаторії у 2016 році склала майже 46 тисяч 800, проти 48 тисяч 200 відвідувань у 2015 році. Обслуговано майже 10 тисяч викликів на дому (у 2015 році – 10 тисяч 400).

В цілому, у 2016 році кількість звернень до лікарів первинної ланки зменшено порівняно з минулим роком майже на 1 тис. 900 випадків.

Протягом 2016 року видано 1 тисячу 760 листів непрацездатності, або на 287 більше, ніж у минулому році, що пояснюється спалахом епідемії грипу та ГРВІ у листопаді-грудні 2016 року, на відміну від ситуації у 2015 році.

Слобожанською АЗПСМ у 2016 році видано 241 направлення на консультацію до вузьких спеціалістів на вторинний та третинний рівень, проти 466 у 2015 році.

В амбулаторії функціонує денний стаціонар на 2 ліжка, у якому пройшли лікування 419 хворих (у 2015 році – 328). Переважно це були хворі на серцево-судинні захворювання (65,4 відс.) та органів дихання (33,6 відс.).

Загальне число проведених ЕКГ досліджень серед населення у 2016 році зросло і становить 7 тисяч 178 проти 6 тисяч 315 у 2015 році, на дому проведено 607 обстежень.

Завдяки комплектації медичних сумок медичних сестер небулайзерами, пацієнтам проведено 520 інгаляцій в амбулаторії та вдома (у 2015 році – 487).

У 2016 році померло 104 дорослих жителів, показник смертності на 100 тис. населення становить 851,2 проти 986,5 у 2015 році (померло 121 особи).

Причинами смерті стали:

на І місці – хвороби системи кровообігу (2016 рік - 52,8 відс. від загальної кількості померлих, 2015 рік – 54,3 відс.);

на ІІ місці – онкологічні захворювання (2016 рік – 22,1 відс., 2015 рік – 23,1 відс.);

на ІІІ місці – нещасні випадки (2016 рік – 4,8 відс., 2015 рік – 9,9 відс.).

Порівняно з 2015 роком у 2016 році зменшився показник смертності від гострого інфаркту (з 1,6 до 0,9 відс.), гострого порушення мозкового кровообігу (з 4,1 до 0,9 відс.), туберкульозу (з 5 до 1 випадку), онкологічних захворювань. Зменшилася смертність серед працездатного населення з 29 до 19 випадків.

Зменшення показника захворюваності зумовлено покращенням профілактичної та санітарно-просвітницької роботи серед населення селища та проведення планової диспансеризації населення.

Диспансеризація населення проводиться сімейними лікарями Слобожанської АЗПСМ відповідно до норм наказу МОЗ від 27.08.2010 № 278 та допомагає профілактиці та ранньому виявленню захворювань.

Так, у 2016 році згідно плану диспансеризації підлягало 13989 осіб, оглянуто 13821 осіб, або 98,8 відсотків. Диспансеризацію ветеранів ІІ Світової війни виконано 100-відсотково.

Станом на 1 січня 2017 року під диспансерним наглядом перебуває 6 тисяч 671 хворих, що складає 45 відс. від чисельності населення (на кінець 2015 року – 6 тисяч 305 хворих).

На зважаючи на зменшення захворюваності, поширеними хворобами серед дорослого населення залишаються хвороби системи кровообігу, органів дихання та травлення. Кількість хворих на цукровий діабет ІІ типу збільшилась вдвічі, з 65 осіб у 2015 році до 123 осіб у 2016 році.

За 2016 рік по даним МСЕК кількість первинно визнаних інвалідами серед дорослого населення є 4 особи. Серед осіб працездатного віку вперше вийшли на інвалідність 2 хворих.

Рівень первинної інвалідності серед осіб працездатного віку у 2016 році зменшився проти 2015 року (з 21 до 4 випадків).

У 2016 році кількість дітей-інвалідів від 0 до 17 років склала 41 особа, вперше у звітному році визнано інвалідами 2 дітей.

В Степнянській амбулаторії загальної практики сімейної медицини обслуговується 1449 чоловік. На диспансерному обліку знаходиться 592 особи, із них: дорослих - 530 осіб; дітей від 0 до 18 років - 62 особи.

В амбулаторії села Степове працює 3 лікаря, у тому числі 2 сімейних лікаря та 1 стоматолог, 4 медичних сестри.

В 2016 році загальна кількість лікарських відвідувань склала 4392. В селі Степове мають перевагу такі захворювання як гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця та ендокринні захворювання.

В 2016 було видано 45 лікарняних листів, або на 2 менше ніж у 2015 році. Степнянською АЗПСМ видано направлень на консультації II та III рівня – 48, довідок про смерть - 10, свідоцтв про народження - 20 дітей.

На теперішній час Степнянська АЗПСМ забезпечена вакциною на 40 відсотків, потреба в туберкуліні до 450 доз.

У 2016 році видатки у вигляді медичної субвенції склали 8,7 млн. гривень.

З метою покращення надання первинної медико-санітарної допомоги населенню громади, виникла нагальна потреба у розширенні площі амбулаторії, а саме необхідності відкриття другої амбулаторії в селищі Слобожанське.

7.Соціальний захист

В серпні 2016 року згідно рішення 13 сесії 7 скликання Слобожанської селищної ради від 11 серпня 2016 року № 438 створено КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради». На території Слобожанської селищної ради проживає 3077 пенсіонерів та 397 інвалідів, які потребують надання допомоги.

Для забезпечення надання соціальних послуг громадянам об’єднаної територіальної громади було створено базу пільгових категорій населення. Фахівцями закладу систематично проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення громади з донесенням інформації відносно спектру надання соціальних послуг, підвищення їх якості та доступності.

Спільно із спеціалістами соціально-гуманітарного відділу Слобожанської селищної ради було проведено 55 обстежень сімей щодо цільового використання коштів державної допомоги при народженні дитини. Для отримання інших видів соціальних допомог було обстежено та складено 14 актів житлово-побутових умов проживання сім’ї (оформлення/переоформлення допомоги одинокої матері, допомоги з малозабезпеченості, отримання пільг на комунальні послуги за фактичним місцем проживання).

Особлива увага приділяється сім’ям, які потрапили в складні життєві обставини. Для подолання та забезпечення виходу з цієї ситуації з родинами проводиться певна робота та постійний контроль. За вересень-грудень 2016 року фахівцями закладу спільно з спеціалістами соціально-гуманітарного відділу виконано 26 виходів в родини. Особливу увагу було приділено сім’ї Лук’янова Дмитра Сергійовича, де батько самостійно виховує сина. Було надано допомогу у влаштуванні дитини до дошкільного закладу «Червоний капелюшок», проходженні медичного огляду, проведенні косметичного ремонту в квартирі, оформленні державної соціальної допомоги вдовам/вдівцям, які не мають права на пенсію по втраті годувальника.

Крім того, сім’ї надано допомогу у вирішенні питань щодо зменшення заборгованості за комунальні послуги, шляхом приведення зареєстрованих і фактично проживаючих до відповідності. За рахунок проведених заходів зменшено заборгованість за комунальні послуги на суму 2,8 тис. гривень. Неодноразово сім’ї надавалася допомога із наявного банку одягу, як для батька так і для дитини.

З початком опалювального періоду, з метою соціального захисту малозабезпечених верств населення, постійно проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо використання права на отримання житлової субсидії.

За звітний період фахівцями з соціальної роботи було здійснено виходи в сім’ї з метою обстеження житлово-побутових умов проживання та складення відповідних актів, а саме:

-для оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги (на фактично проживаючих осіб) – 62;

-підтвердження факту проживання на території громади переміщених осіб з зони проведення АТО – 107;

-для поновлення документів на квартирний облік – 2;

-для отримання матеріальної допомоги (малозабезпеченим громадянам, переміщеним особам, учасникам АТО, пенсіонерам ювілярам) - 71.

На території Слобожанської об’єднаної територіальної громади проживає 397 інвалідів війни та загального захворювання. Фахівцями КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради» спільно з громадською організацією Червоного хреста з нагоди Дня інвалідів було відвідано 20 інвалідів (І-ІІІ груп) з числа малозабезпечених та вручено продуктові набори.

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку (1 жовтня) фахівцями КЗ «Милосердя Слобожанської селищної ради» була організована благодійна акція. За рахунок зібраних коштів привітали інвалідів дитинства.

В грудні 2016 року працівниками закладу було розгорнуто акцію по прийому від населення одягу та взуття, бувшого у вжитку. Для оповіщення населення про проведення такої акції було підготовлено та розміщено оголошення у місцях скупчення людей та біля під’їздів будинків. Завдяки цій акції було поповнено «банк одягу» теплими речами та взуттям. Скористалися цією послугою 15 сімей з числа малозабезпечених, сімей, які потрапили в складні життєві обставини та осіб, переміщених із зони проведення АТО.

Напередодні Дня Святого Миколая працівниками комунального закладу була організована благодійна акція та підготовлено подарунки із фруктами та солодощами для сімей, які потрапили в складні життєві обставини.

Спеціалістами з питань соціального захисту населення прийнято та надано 3328 громадянам консультацію з питань призначення, перерахунку різних видів соціальних допомог, субсидій, пільг та проведено роз’яснення стосовно оплати обов’язкової плати за комунальні послуги при отриманні субсидії.

Видано 1401 повідомлення про призначення різних видів соціальних допомог, 776 довідок про склад сім’ї (ф. 204), складено 54 акти обстеження для надання матеріальної допомоги, прийнято 661 заяву для призначення різних видів соціальних допомог з них:

- для призначення субсидії – 463,

- для призначення соціальних допомог – 198.

Надано відповіді на запити управління соціального захисту населення Дніпропетровської РДА про склад зареєстрованих осіб та довідки про склад сім’ї для безкоштовного харчування дітей з малозабезпечених сімей.

За запитом управління соціального захисту населення Дніпропетровської РДА до управління викликано 7 сімей пільгових категорій для подальшого подовження пільг на комунальні послуги.

За заявами та зверненнями громадян здійснено 1568 виходів в сім’ї та оформлено акти інспектування на нарахування субсидій – 195, сім’ї СЖО – 55, зняття з соціального супроводу – 2, підтвердження місця проживання - 325, на оформлення соціальних виплат – 138, на оформлення матеріальної допомоги – 343, виплати по народженню – 82, оцінка потреб - 11, оформлення пільг - 58, на оздоровлення -4, підтвердження проживання переселенців – 254, оформлення соціального статусу -1, оформлення грошової депутатської допомоги – 32, постановка на квартирний облік -1, до суду – 4, 464 громадянам оформлено довідки про склад сім’ї .

Проведена робота по інформуванню 76 чорнобильців про оформлення матеріальної допомоги до Дня ліквідатора ЧАЕС, інформуванню, збору та оформленню документів на матеріально – грошову допомогу 14 учасників війни до Дня Перемоги.

На виконання листа Міністерства Соціальної Політики України від 16.02.2016 № 672/0/10-16/081 «Про посилення контролю щодо обліку внутрішньо переміщених осіб» проводилась робота з переселенцями із зони АТО, АР Крим. Складена електронна база зазначеної категорії нараховує 441 особу.

Протягом звітного періоду проводилось анкетування мешканців в рамках проекту «Підготовка Стратегії розвитку Ювілейної селищної територіальної громади та інституційне забезпечення її реалізації».

Для дітей ІІ відділення селища Ювілейного до Дня захисту дітей активістами селища підготовлено концертну програму. Присутні із задоволенням брали участь у конкурсах та змаганнях, присутні на святі отримали на згадку приємний подарунок від спеціалістів соціально-гуманітарного відділу селищної ради.

Проведено 5 виїзних рейдів по сім’ях зі складними життєвими обставинами (ІІ відділення, с. Степове) по з’ясуванню умов проживання дітей. Представникам сімей надані роз’яснення з правових питань та консультації з питань чинного законодавства, здійснено моніторинг захисту прав дітей.

До міжнародного Дня людей з вадами здоров’я 27.11.2016 організована безкоштовна поїздка до театру ім. Горького для дітей смт Слобожанське у кількості 20 осіб на виставу «Красавица и чудовище».

В рамках реалізації проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» було отримано 800 газет, 80 інформаційних бюлетенів та розповсюджено серед мешканців селища.

До Міжнародного Дня людей з вадами здоров’я проведена робота по оформленню та підготовці документів на отримання 76 особам матеріально- грошової допомоги дітям та молоді з вадами здоров’я.

Постійно проводились перевірки цільового використання коштів на новонароджених дітей. Проведено перевірку 82 сімей селища.

8.Спорт

Громада має у власності КЗ «Слобожанський селищний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», штатна чисельність якого 7 осіб. Діяльність місцевого центру фізичного здоров’я зосереджена на популяризації спорту серед населення шляхом проведення спортивно-масових заходів.

Територіальна громада у своєму розпорядженні має 7 спортивних майданчиків та тренажерну залу.

У 2016 році проведено 14 спортивно-масових заходів, у яких взяли участь 714 учасників, на проведення яких використано 119 тис.грн.

Найкращих результатів досягли спортсмени громади в районних змаганнях з футзалу, баскетболу (чоловіки), волейболу (чоловіки), настільного тенісу, гирьовий спорт, армреслінгу, пляжний волейбол (жінки), перетягування канату, шашок, шахів, футболу.

Вагомий внесок до спортивної скарбниці району внесли такі спортсмени: Гладиш Віталій, Ільченко Вадим, Гордієнко Олександр, Єгорченко Олександр, Суліма Сергій, Глущенко Катерина, Петюренко Микола, Курелех Катерина.

Команда громади брала участь в 14 районних та 8 обласних змаганнях з видів спорту: волейбол (чоловіки та жінки), баскетбол (чоловіки та жінки), футбол, футзал (чоловіки та жінки), змагання на звання «Краще спортивне село».

Слобожанська селищна громада у 2016 році була неодноразовим призером та переможцем районних змагань (13) та обласних (3).

За підсумками районних спортивних змагань серед місцевих органів самоврядування Дніпровського району команда Слобожанської селищної ради посіла І місце. Влітку 2016 року команда Слобожанської селищної ради, як переможець районних змагань, приймала участь у фінальних обласних змаганнях “Краще спортивне село”, які проходили в селі Булахівка та посіла ІІ місце серед 14 команд області.

У 2016 році проведено найбільш масові заходи: сімейні старти “Тато, мама, я-спортивна сім’я”; змагання до Дня Конституції; змагання з міні-футболу серед юнаків 2001-2002 року народження до Дня незалежності України; велопробіг Степове-Слобожанське до Дня незалежності України; змагання з футболу до Дня фізичної культури та спорту та спортивної риболовлі; змагання серед учнів старших класів до Дня Покрови; змагання із загально-фізичної підготовки та кульової стрільби до Дня Збройних сил України; змагання з футболу серед дітей 2006-2007 року народження до Дня святого Миколая.

У 2016 році видатки на матеріально-технічне забезпечення центру склали 0,3 млн.грн., з них 0,2 млн.грн. - на придбання вуличних тренажерів в смт Слобожанське, решта коштів – на придбання штанги, виготовлення проектно-кошторисної документації «Капітальний ремонт спортивного майданчика із синтетичним покриттям» тощо.

На 2017 рік пріоритетними для фінансування визначені проекти з розвитку спортивної інфраструктури та створення для мешканців громади належних умов для заняття фізичною культурою та спортом.

Для цього у 2016 році проведено експертні оцінки проектно-кошторисної документації та затверджено рішеннями селищної ради проекти по будівництву спортивно-оздоровчого комплексу в смт Слобожанське, реконструкції стадіону та спортивних майданчиків КЗ «Слобожанський НВК №1» та комплексного спортивного майданчика на ІІ відділенні смт Слобожанське по вул. Шкільна. У 2016 році розпочато будівництво спортивно-оздоровчого комплексу в смт Слобожанське.

Вищезгаданим результатам сприяла співпраця команди Виконавчого комітету Слобожанської селищної ради, депутатського корпусу, в додачу їм - активний громадський контроль. Дякуємо їм, за їх оптимізм, за розбудову нашої громади та покращення її благоустрою.

Також, дякуємо всім мешканцям громади за терпіння, довіру, підтримку, мудрі поради, не байдуже ставлення до проблем громади та активну громадську позицію, за допомогою яких вдалося реалізувати заплановане.

Сподіваємося на подальше порозуміння та співпрацю!

Заступник селищного голови

з питань діяльності виконавчих

органів селищної ради       С.М. Вусик

09.03.2017
ІНФОРМАЦІЯ_ут.docxОригiнал документа
пряма ссилка