14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС


14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який встановлений згідно з Указом Президента від 10 листопада 2006 року, на згадку про завершення 14 грудня 1986 року будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції, що на Київщині, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Вибух 4-го реактору Чорнобильської АЕС спричинив радіоактивний викид у 50 мільйонів кюрі – це в 30-40 разів більше, ніж під час вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році.

Зупинити активний викид радіоактивних речовин в атмосферу вдалося лише ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів, які врятували світ від серйозної катастрофи. Ліквідатори працювали в небезпечній зоні позмінно: ті, хто набрав максимально допустиму дозу радіації, виїжджали, а на їх місце приїжджали інші. Основна частина робіт була виконана в 1986-1987 роках, в них взяли участь приблизно 240 000 чоловік. Загальна кількість ліквідаторів (включаючи подальші роки) склала близько 600 тисяч.

Лише завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це власним життям і здоров’ям, вдалося локалізувати аварію та врятувати країну і світ від радіаційного забруднення.

День вшанування учасників ліквідації наслідків на ЧАЕС визначений, щоб гідно відзначити мужність, самовідданість і високий професіоналізм учасників ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС. Цей день ми згадуємо їх – тих, хто усвідомлено й жертовно віддав за нас своє життя у ядерному котлі. Попри величезну ціну, яку довелося заплатити, самі ліквідатори-чорнобильці нерідко називають 14 грудня святом.

Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради вшановує учасників ліквідації наслідків тієї страшної аварії. Ми вклоняємося їх високому професіоналізму, самовідданості і жертовності заради прийдешніх поколінь. Багато з тих, хто прийняв на себе перший удар ядерної стихії, на жаль, уже пішли у безсмертя, залишивши смуток та біль у серцях.

https://rada.info/upload/users_files/26261436/bbbacf17a9c06754c7967b5fc761c6bb.jpg

13.12.2021
14 грудня в Україні.docxОригiнал документа
пряма ссилка