Аграріям та власникам пасік на замітку


Скоро розпочнеться період інтенсивного застосування засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур. Для цих цілей аграрії використовують широкий асортимент захисту рослин. Але часто саме через згубну дію цих речовин гинуть бджолині сім’ї. Тож, аграріям та власникам бджолиних сімей слід приділити належну увагу профілактичним заходам, які дозволяють уникнути випадків, пов’язаних із загибеллю бджіл.

Наказом Мінекономіки від 19 лютого 2021 року № 338 «Про деякі питання у сфері бджільництва» затверджено Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин.

Ця Інструкція встановлює основні причини отруєння бджіл, заходи щодо профілактики їх отруєння, механізм визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл.

ДО УВАГИ АГРАРІЇВ!

фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин, зобов’язані завчасно повідомляти органи місцевого самоврядування на адміністративній території яких планується їх застосування, але не пізніше ніж за 3-и доби;

завчасне повідомлення повинно містити таку інформацію:

дата і час початку робіт із застосування засобів захисту рослин;

територія майбутнього застосування засобів захисту рослин;

назва препарату, діючі речовини та клас небезпеки засобів захисту рослин;

спосіб (метод) застосування засобів захисту рослин;

термін ізоляції бджолиних сімей відповідно до класу небезпеки засобів захисту рослин;

ПІБ для фізичних осіб або повне найменування для суб’єктів господарювання;

номер телефону та адреса електронної пошти фізичних осіб та суб’єктів господарювання;

відомості про сільськогосподарську культуру, що обробляється засобами захисту рослин.

доведення змісту завчасного повідомлення до відома власників пасік здійснюється шляхом його опублікування на офіційному сайті селищної ради http://slobozhanska-gromada.gov.ua/, а також шляхом його надсилання особистого повідомлення на телефон чи електронну адресу, зазначені під час реєстрації або кочівлі пасіки.

дозволяється застосування засобів захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію та включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати»;

усі роботи із засобами захисту рослин слід проводити у вечірні та ранкові години в період відсутності льоту бджіл при мінімальних висхідних повітряних потоках за швидкості вітру до 4 м/с. Як виняток, допускається проведення обробок удень у похмурі та прохолодні денні години з температурою навколишнього повітря нижче +10 °C;

заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

ДО УВАГИ БДЖОЛЯРІВ!

на період обробки власник пасіки повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін (не більше ніж 12 годин), передбачений обмеженнями в разі застосування засобів захисту рослин;

у разі перевезення бджолиних сімей з місця фактичного розташування пасіки, зазначеного під час її реєстрації, власник пасіки або уповноважена ним особа зобов’язаний за 2 календарних дні повідомити орган місцевого самоврядування, на території якого він планує розмістити пасіку, про дату ввезення та вивезення пасік, надати свої контактні дані (номер телефону та адресу електронної пошти);

пасічник, який не повідомив орган місцевого самоврядування за новим місцем розміщення пасіки про перебування пасіки, бере на себе всі ризики завдання шкоди або загибелі пасіки внаслідок застосування засобів захисту рослин;

обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл на вимогу та за заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування здійснюється постійно діючою Комісією із встановлення факту отруєння бджіл (далі – Комісія).

Поштова адреса для звернень: 52005, Дніпровський район, смт Слобожанське, вул. Василя Сухомлинського, 56б, відділ з питань економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.

Електронна пошта: invest@slobozhanska-gromada.gov.ua

Телефон для звернень: (056) 719-91-47.

Сподіваємося, що завдяки зазначеній схемі інформування та злагодженій роботі усіх зацікавлених сторін, буде значно мінімізовано випадки отруєння бджіл.

Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених законодавством України, що передбачено статтею 39 Закону України «Про бджільництво», а суперечки, що виникають у галузі бджільництва, вирішуються судом у встановленому законодавствам порядку (ст. 40).

Порушення Закону України «Про захист рослин» (ст. 21) та Закону України «Про бджільництво» (ст. 38) тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

27.04.2022
Аграріям та власника.docxОригiнал документа
пряма ссилка