«Почуй мене»: в Україні стартував соціальний проект


Майже два мільйони громадян України мають порушення слуху. Як свідчать дослідження, внаслідок багатьох факторів, у тому числі, техногенних, їх кількість постійно зростає. Вже сьогодні близько 400 тисяч українців спілкуються жестовою мовою.

Міністерством соціальної політики України у співпраці з громадською організацією Громадський рух «Соціальна єдність» з 5 березня 2021 року розпочато реалізацію пілотного проекту «Почуй мене». Міністр соціальної політики України Марина Лазебна зауважила: «Наше завдання – забезпечити, щоб кожна людина була почута та мала всі можливості для активної участі у суспільному житті та власної реалізації».

D:\почуй мене.jpg

Проект спрямований на полегшення комунікації між людьми з вадами слуху та представниками органів державної влади. Його суть полягає у спрощенні процесу комунікації при отриманні нечуючуми будь-яких державних послуг. Завдяки проекту «Почуй мене» людям з інвалідністю стане легше отримувати будь-які державні послуги.

Відповідні інформаційні матеріали щодо користування такою послугою розміщені на офіційному сайті Мінсоцполітики та сторінці Фейсбук.

Під час звернень до Мінсоцполітики люди з вадами слуху за допомогою спеціального застосунку на сайті Міністерства (www.msp.gov.uaвкладка «Почуй мене») можуть отримати інформацію через сурдоперекладача в режимі онлайн, а також відповідь на свої запити у вигляді відео листа.

1539 – номер цілодобової «гарячої лінії» з консультування та забезпечення зворотного зв’язку для осіб з інвалідністю. Дзвінки на «гарячу лінію» мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні.

Комунікацію і розгляд відповідних звернень забезпечують оператори Урядового контактного центру.

19.03.2021
«Почуй мене». В Укра.docxОригiнал документа
пряма ссилка