STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт


«Не дізнаєшся - не спробуєш,

не спробуєш - не дізнаєшся!»

Сучасній дитині необхідно не тільки сприймати інформацію довкілля, але й переробляти її, а також неодмінно, в той чи інший спосіб, відреагувати на сприйняте.

У цьому може допомогти новий напрям освіти — STREAM, в якому вже другий рік працюють педагоги Слобожанського «Дивосвіту».

C:\Users\User\Desktop\IMG_2802.JPG

Альтернативна програма формування культури інженерного мислення в дошкільників «STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт» покликана надихнути майбутнє покоління новаторів, винахідників і лідерів.

STREAM в перекладі з англійської означає синтез науки, технологій, інженерії, математики та дає можливість дітям розвиватися творчо, формуючи при цьому навички 21 століття: комунікації, вміння працювати в команді, застосовувати

креативне та критичне мислення.

C:\Users\User\Desktop\IMG_2794.JPG

65% сучасних дітей в майбутньому повинні оволодіти професіями, які зажадають нових підходів і рішень. Молодим фахівцям знадобиться підготовка з різних областей технології, сучасних наук, інженерії.

Тож проект STREAM пропонує з дошкільного віку проводити дослідження, моделювати, конструювати, творити, аналітично мислити, але при цьому грати.

Педагоги Слобожанського «Дивосвіту» чітко розуміють, що успіх запровадження будь якої інновації, і STREAM-освіти дошкільників у тому числі, залежить від багатьох чинників. Це і наявність програм та методичного забезпечення, це і створення відповідного освітнього середовища, це і забезпеченість технічними засобами, а головне - обізнаність і готовність самих педагогів до впровадження, адже жодна програма, жодна інноваційна технологія не запрацює самостійно!.. І саме педагоги – це ключ до будь-якої реформи чи нововведення, в нашому випадку – до запровадження альтернативної програми.

Педагогічна майстерня «STREAM-ОСВІТА дошкільників: моделюємо освітню ситуацію за напрямами альтернативної програми» стала черговим освітнім заходом у даному напрямку: педагоги удосконалювали свої вміння, використовуючи картку-схему, самостійно побудувати освітню подію за всіма напрямами STREAM-освіти дошкільників.

Учасникам було запропоновано об’єднатися у шість міні-команд (за кількістю освітніх напрямів STREAM) та роздивитись таку річ, як «олівець». Завданням для кожної підгрупи було підібрати за своїм напрямом зміст освітньої роботи за темою, визначити форми роботи та подумати над тим, для якого віку дітей буде адресована така робота. Освітня ситуація отримала назву «Олівці-малювці: оживають вони в моїй руці». Робота в підгрупах тривала жваво та емоційно!...

Надалі кожна підгрупа озвучила свої цікаві ідеї та знахідки, вибудувала цілісну картину освітньої ситуації.

C:\Users\User\Desktop\IMG_2822.JPG

У підсумку учасники спільно зробили наступні висновки:

щоб розкрити тему з усіх сторін, потрібна додаткова інформація, інтернет-джерела, методична та довідникова література;

абсолютно реально на прикладі, здавалось би такої «вузької» теми, як «Олівець» розгорнути змістовну і цікаву освітню ситуацію для будь якого віку дітей, що може тривати не один день!

А епіграфом до проведеного освітнього заходу став слоган «STEM-школи -2018» в рамках всеукраїнського Проекту «Якість освіти»: «Не дізнаєшся - не спробуєш, не спробуєш - не дізнаєшся!»

25.11.2019
STREAM-освіта, або С.docxОригiнал документа
пряма ссилка