1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом


Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно з 1 грудня 1988 року.

Офіційно СНІД було відкрито 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань США. Заходи, що проводяться у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, традиційно відбуваються із символом – Червоною стрічкою. Її створив художник Франк Мур, і у 1991 році цей символ було використано вперше. Тепер кожен, хто одягає Червону стрічку, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

ВІЛ-інфекція – хронічна інфекційна хвороба, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи. Синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) – кінцева стадія ВІЛ-інфекції, що проявляється розвитком тяжких опортуністичних інфекцій (вірусних, бактеріальних, паразитарних) і/або злоякісних новоутворень. При ВІЛ-інфекції повільно, але неухильно руйнуються незамінні компоненти імунної системи, і на певному етапі стає неможливим формування ефективної імунної відповіді не лише щодо ВІЛ, але й інших збудників.

Якщо ВІЛ-позитивна людина отримує спеціальні ліки – антиретровірусну терапію (АРТ) – вона може жити повноцінним життям, працювати, мати здорових дітей.

Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції.

Проблема полягає в тому, що занадто багато людей все ще не усвідомлюють, що вони піддаються ризику, дуже бояться стигми або позбавлені можливості пройти тест на ВІЛ. Саме тому ми підвищуємо обізнаність у містах по всьому світу, щоб боротися із соромом, пов'язаним з ВІЛ; сприяти безпечному, доступному тестуванню; а також допомагати людям з ВІЛ отримати необхідне лікування.

Маєш сумніви – пройди тест!

Підтвердити наявність ВІЛ в організмі людини чи його відсутність може спеціальний експрес-тест. Зробити його швидко, надійно й безпечно. Цей тест не потребує спеціального обладнання. Для його проведення беруть кров з пальця. Результат готовий через 15-20 хвилин.

Експрес-тест на ВІЛ покаже, чи виробляє організм достатню кількість антитіл протягом певного часу при наявності вірусу. Даний період становить 3-6 місяців після інфікування.

Якщо Експрес-тест покаже позитивний результат, слід пройти додатковий (підтверджуючий) ІФА-тест, для якого використовується вже венозна кров. Тільки після цього аналізу лікар може стверджувати наявність ВІЛ-інфекції у пацієнта.

Пам’ятайте! Будь-яке тестування на ВІЛ проводиться добровільно, за особистим бажанням людини.

ВІЛ-інфекція – це хронічне інфекційне захворювання, що приводить до руйнування клітин імунної системи.

Катастрофічних перспектив, які нас очікують у майбутньому, можна уникнути лише уважним ставленням до проблеми кожною людиною. Ваші знання – можуть захистити Вас.

01.12.2020
1 грудня - Всесвітні.docxОригiнал документа
пряма ссилка