Бджолярам про реєстрацію пасік


Для чого реєструвати пасіку?

Процедура узаконення бджолосімей надає чимало переваг:

1. Отримання державних дотацій, фінансової підтримки

Якщо бджоляр має реєстраційні документи на пасіку, то може претендувати на державну допомогу для бджолярів, пільгові кредити, грантові кошти міжнародних організацій тощо.

2. Можливість запобігти падежу

У 2018 році пасічники втратили 100-120 млн грн через загибель 35-40 тис. бджолосімей внаслідок використання аграрними господарствами неякісної агрохімії.

У разі реєстрації пасіки, її власник попереджається органом місцевого самоврядування про заплановане застосування засобів захисту рослин протягом 4-х робочих годин після надходження такої інформації від аграріїв.

Ці вимоги передбачені ст. 37 Закону України «Про бджільництво», Порядком реєстрації пасік, затвердженим наказом Мінекономіки України від 19.02.2021 № 338.

У разі отруєння бджіл на полях, їх власник має змогу пред'явити аграрію свої претензії, та в суді довести обґрунтованість своїх вимог щодо компенсації збитку.

3. Шанс відшкодування збитків

Якщо пасіка зареєстрована, то відповідний документ фіксує кількість бджолосімей. Проте, якщо вулики із їх мешканцями не занесені до реєстру паспортів пасік, то на юридичному рівні їх не має. А значить у випадку крадіжки, стихійного лиха чи інших форс-мажорних обставин довести розміри шкоди та претендувати на відшкодування збитків буде надто складною процедурою.

4. Спрощені умови реалізації продукції

Щоб продати мед чи іншу продукцію бджільництва (пергу, маточкове молочко тощо) на ринку потрібна довідка із місцевої ветеринарної лабораторії ринку про якість продуктів бджільництва.

Пасічники, які зареєстрували бджолосім’ї, без зайвих труднощів пройдуть цю процедуру при наявності паспорта пасіки й на законних підставах зможуть реалізовувати мед.

Реєстрація пасіки

Реєстрація пасіки передбачена відповідним Порядком, затвердженим наказом Мінекономіки України від 19.02.2021 № 338.

Пасіка підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка займається бджільництвом.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! Реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Реєстрація пасіки проводиться за заявою власника пасіки або уповноваженої ним особи в день звернення.

У заяві зазначається:

для фізичних осіб: ПІБ, місце проживання, ідентифікаційний номер, контактна інформація (номер телефону, електронна пошта), адреса розташування пасіки.

для юридичних осіб та ФОП: найменування (для юридичної особи), ПІБ (для ФОП), місцезнаходження (для юридичної особи), місце проживання (для ФОП), код ЄДРПОУ (для юридичної особи), ідентифікаційний номер (для ФОП), контактна інформація (номер телефону, електронна пошта), адреса розташування пасіки.

До заяви додається копія паспорта пасіки.

Бджолярі, що здійснюють діяльність на території Слобожанської селищної територіальної громади (населені пункти: смт Слобожанське, с. Балівка, с. Василівка, с. Олександрівка, с. Партизанське, с. Степове) подають заяву про реєстрацію пасіки до виконавчого комітету Слобожанської селищної ради за адресою: 52005, Дніпровський район, смт Слобожанське,
вул. В. Сухомлинського, б. 56- Б.

Також власник пасіки повідомляє орган місцевого самоврядування в разі:

припинення діяльності пасіки. Протягом 10 календарних днів письмово інформує про це орган місцевого самоврядування, де зареєстровано пасіку;

перевезення (кочівлі) пасіки на адміністративну територію іншого органу місцевого самоврядування. Інформуються про це вказані органи самоврядування. Інформація надається засобами електронного зв’язку або в письмовій формі не пізніше ніж за 2 календарних дні до перевезення (кочівлі) пасіки на їх територію.

Як бачимо, нічого складного у процедурі реєстрації пасіки не має. Проте реєстрація пасік і їх бджолосімей має значні переваги.

НАГАДУВАННЯ власникам пасік.

До 15 травня поточного року вам необхідно звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби:

для проведення щорічного весняного обліку пасік, результати якого вносяться в додаток до паспорта пасіки;

у разі зміни відомостей про пасіку необхідно для оновлення відомостей у Реєстрі паспортів пасік.


05.05.2021
пряма ссилка